NVIDIA GeForce RTX 3080 görüntülendi!

0
356

NVIDIA’nın düzenleyeceği GTC 2020 etkinliği ile birlikte, Ampere ekran kartlarının tanıtılması bekleniyor. RTX 3000 serisi ekran kartların, hatri sayilir büyüklükte performans artış yaşayacağı belirtiliyor. Tanıtım tarihine civarindan çok sızıntı vermeyen şirket, bu konuyla alakali oldukça katı. ama nihayet gelen haberlere göre, referans NVIDIA GeForce RTX 3080 görüntülendi.

Sızdırılan görsellerin, prototip kart olma olasiligi de mevcut. ama tanıtıma az tek vakit kalmışken, kartların bu tasarım ile gelmesi çok ihtimale sahip.

Referans NVIDIA GeForce RTX 3080 tasarımı sızdırıldı

İki büyük fan tasarımı ile gelen ekran kartı, alışılmadık tek görüntüye sahip. Fanlardan birisi ön tarafın sol kısımda yer alırken, ötekisi arka tarafın sağ kısmında yer alıyor. değişik tek soğutma teknolojisi üzerinde çalışan NVIDIA, kullanıcılara düşük sıcaklıkta çalışan tek kart saglamak istiyor benzeri görünüyor.

Bu tasarımın, Daha soğutma üzerinde ne denli tesiri olduğunu bilmiyoruz. ama teoride, işe yarayacak benzeri görünüyor. 7 nm litografiye sahip RTX 3000 serisi, TSMC asagi yapısını kullanıyor. Sızdırılan tasarım ile birlikte, giriş / çıkış bağlantı noktalarının yanında NVLink köprüsünün tertemiz tek sürümü de görünüyor.

Referans NVIDIA GeForce RTX 3080

Görsellerde, kartın üzerinde rastgele tek güç girişi görünmüyor. Bu da, Quadro ekran kartı modellerinde olduğu benzeri güç girişinin yan tarafa taşındığı mananına geliyor olabilir. Fanların olduğu yerde V şeklinde sema kanallarına sahip var olan NVIDIA GeForce RTX 3080, sıcak havayı kuvvetli tek şekilde dışarı itmek amaciyla tasarlanmış.

Kartın rengi ise mavi değil. Metalik kısmın üstü mavi tek koruyucu ile kaplanmış. Ön tarafın sol bölümünde ise, RTX 3080 yazısı bizleri karşılıyor.

Kart ile alakalı Bilinen detaylar şimdilik bu kadar. Tanıtımın yaklaşması ile birlikte, dahada çok detayın sızdırılması bekleniyor.

Kartın tasarımı ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz?

nvidiaNVIDIA GeForce RTX 3080Referans NVIDIA GeForce RTX 3080rtxrtx 3080

Leave a reply