Netflix mobil uygulaması için yeni bir özellik geliyor

0
162

Netflix mobil uygulaması amaciyla “Sadece Ses” modu getirecek. YouTube Premium kullanıcıları videoları art plana atarak onları dinlemeye ayni ritimde devam edebiliyor. Halihazırda YT Premium kullanıcıları bu özelliğe uzunca müddettir aşina.

Netflix, Yalnızca ses modu ile size özgürlük saglamak istiyor

Bu özelliği XDA Developers keşfetti. XDA Developers veri madenciliği yaparak, yazılımların içinde istikbal var olan güncellemelere ait Bir takım referanslar arayan tek ekip. Geçtiğimiz Ekim ayında Netflix uygulamasında (sürüm 7.79.1) araştırma yaparken yalnızca ses moduna ait referanslar buldu. elbet bu mod o zamanlar işlevsel değildi, ama Android Police‘in yakın tarihindeki tek raporuna göre, Bir takım kullanıcılar artık bu özelliğe erişebiliyor. Netflix, Yalnızca ses modu ile kullanıcıların dahada hür devinim etmesini amaçlıyor. Normalde mobil cihazınızda tek işiniz varsa ve Netflix‘i arkaplana attığınızda izlediğiniz içerik duruyor. istikbal var olan bu kalite ile Netflix bunu ortadan kaldırmak istiyor. Bu özelliğe erişimi var olan kullanıcılar aşağıdaki görselde de görebilecekleri benzeri videoyu kapatabilecekleri tek seçenek ile karşılaşacaklar.

Bir yere araç ile yolcu ederken Bir takım mobil aygıt kullanıcıları ekrana bakmakta mesele yaşayabilir veyahut mide bulantısı hissedebilir. durum bunun benzeri olunca, Sadece Ses modu bu kullanıcıların kurtarıcısı oluyor diyebiliriz. elbet bu özelliği aksiyon sahneleri bol var olan veyahut görsel olarak size dahada çok bilgi sunan içeriklerde kullanmak istemeyebilirsiniz. Yalnızca Ses modu belgeseller veyahut stand-up gösterileri amaciyla çok kullanışlı olabilir. Şu vakit bu özelliğe erişebilen kullanıcılar sınırlı tek sayıda ve ne vakit global olarak geleceği de belli değil.

Siz bu kalite ile alakalı ne düşünüyorsunuz ve sizce kullanışlı olur mu ? Düşüncelerinizi açıklar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

netflixNetflix mobil uygulamasıNetflix Yalnızca Ses modu

Leave a reply