NASA’da da kullanılmış kişisel spor salonu teknolojisi

0
265

Temelde spor salonuna gitmeye zaman bulamayanlar için geliştirilen OYO NOVA Gym elinizde tuttuğunuz bir spor salonu gibi. Evde, ofiste, seyahat edeceğiniz zaman çantanızda ve akla gelebilen her yerde spor yapmayı daha kolay hale getirmek için düşünülmüş olan alet şu an Kickstarter üzerinde rekor kırıyor. Taşınabilir spor salonu olarak konumlandırılan OYO NOVA Gym, gerçekten de iyi görünüyor.

OYO NOVA Gym: Taşınabilir spor salonu

Corona virüsü salgını bize birçok şey öğretti. Bunlar arasında evde daha fazla vakit geçirmemizle bağlantılı şeyler de var. Evde geçirilen bu uzun vakitleri daha verimli değerlendirmeyi öğrenmeye çalışıyoruz. Karantina sürecinde evdeyiz ve spor yapmak da ihmal edilen şeyler arasında yer alıyor.

Bunu aşmak için birçok spor aleti ve egzersiz teknolojisi görüyoruz. Bunlardan birisi olan OYO NOVA Gym, taşınabilir spor salonu görevini üstleniyorken aynı zamanda, kişisel spor salonu olarak da adlandırılıyor.

Şu anda Kickstarter üzerinden fonlamaya açılan proje 30 bin dolarlık bir hedef belirlemişti ancak günün sonunda bu ürün tam anlamıyla 2 milyon 474 bin 755 dolarlık bir desteğe ulaştı ve bu destek sürekli artmaya devam ediyor.

OYO-NOVA- Gym-Tasinabilir-spor- salonu-Kisisel- Spor-Salonu-01

Ürünün tanıtım sayfasında ise OYO Kişisel Spor Salonu için Kickstarter tarihinin 2. en yüksek finanse edilen fitness ürünü deniyor. Oldukça iddialı bir ürün olan bu spor aletinin en büyük avantajı kesinlikle küçük boyutlu olması. Katlanabilir yapıda olan bu alet istediğiniz zaman çantanıza koyup istediğiniz yerde çantanızdan çıkartıp spor yapabileceğiniz bir spor aleti.

Farklı güç seçenekleri ile ayarlanabilir şekilde gelen OYO NOVA Gym, hem yüksek ağırlıkta çalışanlara hem de sadece fit kalmak için spor yapan kişilere sesleniyor. Ürünün teknolojisini ilk kullananlardan biri de NASA oluyor. OYO Fitness’in kurucusu Paul Francis , patentli SpiraFlex teknolojisini kullanan NASA için ilk dirençli egzersiz cihazı NASA iRED‘i icat etmişti.

OYO-NOVA- Gym-Tasinabilir-spor- salonu-Kisisel- Spor-Salonu-04

Buna bağlı olarak SpiraFlex teknolojisi ile donatılan bu ürünün 10 yıl boyunca NASA’daki 50’den fazla çalışan deneyimlediği ve kas oluşumunda ve daha fit bir görünüm açısından olumlu sonuç aldığı bildiriliyor.

Başarılı bir sonuç aldığı söylenen bu spor aletinin, ağırlık veya momentum olmadan serbest ağırlık gibi pürüzsüz ve doğrusal hisseden SpiraFlex direncini kullandığı aktarılıyor.  

Ürünü incelemek isteyenler için buraya bir bağlantı bırakıyoruz.

Kişisel Spor SalonuOYO NOVA Gymspor aletispor salonuTaşınabilir spor salonuteknolojik spor aleti

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply