NASA, Güneş tutulmasının çarpıcı fotoğrafını paylaştı

0
220

NASA çok çözünürlüklü feza fotoğraflarıyla bu alana alaka duyanların alakasını çekiyor. NASA Ateş Çemberi Güneş tutulması resimi paylaştı. ani çok vakit evvel gerçekleşen bu tutulma ile tekrar hayran kalınıyor. Ay’ın renklerinin ve formunun değişik çıktığı bu çarpıcı resmin ötesinde gerçekleşen tutulma da önemliydi.

NASA Ateş Çemberi Güneş tutulması fotoğrafı

NASA, sektör bugünü gerçekleşen Ateş Çemberi Güneş tutulmasının çarpıcı tek resmini paylaştı. Geçtiğimiz günlerde batı Afrika, ortada doğu ve Asya’dan izlenebilen bu olayda, Güneş tutulmasının Ay üzerindeki tesiri gözlendi.

Yüksek çözünürlüklü var olan resimde Güneş tutulmasının Ay yüzeyinde oluşturduğu ziya hüzmeleri dahi seçilebiliyor ki bu da resimi asıl çarpıcı yapan şey. Bizim gördüğünüz resimde ise tek bir kare bulunmuyor.  Güneş tutulmasının bütün evrelerindeki görüntüler birleştirilmiş vaziyette olarak yayımlanan bu görsel Sahiden de iyi görünüyor.

nasa ates cemberi gunes tutulmasi fotografi-02

NASA’nın ilmi İzah ile paylaştığı görüntüde, kara çizgilerin bu olayın doğasında alana çıkan ışıklardan kaynaklandığını aktarıyor.

Bunun yanında bilim insanları, yaşanan Güneş tutulmasının tam tutulma halinin 90 saniyenin belli tek süre altında görüldüğünü söylüyor.

Farklı bölgelerden değişik şekillerde görünen ve görüntülenen bu tutulmanın başka resimleri haberin başında eklediğimiz galeriden bakılabilir.

nasaNasa ateş çemberi güneş tutulmasıNasa ateş çemberi güneş tutulması fotğrafınasa güneş tutulması

Leave a reply