Müjde: Twitch Türkiye abonelik ücreti düşüyor!-haberi

0
177

Günümüzde oyun denildiğinde ilk akla gelen canlı yayın platformu olan ve artık oyun dışında da genel sohbet için kitleleri bünyesinde toplamayı başaran Twitch Türkiye için sevindirici bir haber paylaştı. Daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve içerik oluşturuculara destek olmak amacıyla abonelik fiyatlarında değişikliğe gittiğini açıklayan Twitch, Türkiye ve Meksika’da fiyatları düşürme kararı aldı.

Başta Netflix olmak üzere birçok platformun yüksek maliyet gerekçesiyle ülkemizde zam yaptığı bu dönemde Twitch’in bu adımı oyuncuları sevindirdi.

Twitch Türkiye abonelik ücreti değişti

İzleyicilerin abonelik fiyatları, yaşadıkları yere ve ödeme yöntemlerine göre belirlenecek. Bu kapsamda Yeni fiyatlandırma programı ilk olarak 20 Mayıs 2021’de Meksika ve Türkiye’de başlayacak.

Twitch DMCA yasası nedeniyle yayıncılardan özür diledi

Yeni abonelik fiyatı Türkiye için 9.90 TL olarak belirlendi ve 20 Mayıs 2021 tarihinde aktif hale gelecek. Meksika ve Türkiye’yi, 2021’in 3. çeyreğinden itibaren Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki çoğu ülke takip edecek.

Twitch tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Bir izleyicinin abonelik fiyatı, yaşadıkları yere ve Twitch ödeme yöntemini belirledikleri yere bağlı olacak. Bu fiyatlandırma modelini, nerede yaşıyorlarsa yaşasın izleyiciler için fiyatların uygun şekilde ayarlanmasını sağlamak için tasarladık. İçerik oluşturucular için bu, kanallarındaki bazı izleyicilerin farklı fiyatlar görebileceği anlamına gelir.

Bu değişiklik, her yerdeki içerik oluşturucuların topluluklarını büyütmelerini kolaylaştırırken, izleyicilerin desteklerini göstermelerini ve reklamsız görüntüleme (içerik oluşturucu tarafından etkinleştirildiğinde), özel kanal ifadeleri, alt görev rozetleri gibi abone avantajlarına erişmelerini daha uygun hale getirecek. Türkiye (9,90 TL) ve Meksika’daki (48 Peso) yeni fiyatlar önemli fiyat düşüşlerini yansıtıyor.”

twitchTwitch Türkiye abonelik ücreti

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply