Microsoft Başkanı: SolarWinds ayrım gözetmiyor

0
133

Microsoft Başkanı Brad Smith, CES etkinliğinde SolarWinds siber saldırılarına değindi. Smith, saldırıların bütün dünyadaki siber savunucuları uyandırma çağrısı var olan ve ayrım gözetmeyen tek kitlesel hücum olduğunu ifade etti.

“SolarWinds saldırılarına karşı tek arada olalım”

İşletmelerin ağlarını, sistemlerini ve bilgi teknolojisi altyapılarını yönetmelerine muavin olacak yazılımlar geliştiren SolarWinds, pc korsanlarının saldırısına uğramış ve Bir hayli firma bundan etkilenmişti. Bu firmaların arasında Microsoft da vardı. Ve firma kaynak kodlarının tek kısmıyla yazılımlarının arkasında normalde erişilemeyen talimatların kuruluş dışı kişiler tarafından erişildiğini doğruladı.

microsoft-baskani-solarwinds-ayrim-gozetmiyor

Katıldığı CES etkinliğinde saldırının boyutlarının ne civarindan hatri sayilir büyüklükte olduğuna değinen Microsoft Başkanı Brad Smith, “Bu, hepimizin korumakla sorumlu olduğu teknoloji tedarik zincirine yapılan, ayrım gözetmeyen kitlesel tek küresel saldırıydı. “Dünyanın karşılayamayacağı tek tehlike. uzunca vakittir neyin ahenk gösteren olup neyin ahenk gösteren olmadığına değin beklentiler olusturan normların ve kuralların olduğu tek yeryüzünde yaşadık. Hükümetler yüzyıllardır birbirlerini gözetlediler, düşünmek Hem de onlardan durmalarını istemek saflık olur” dedi.

Smith Ayrı olarak koronavirüs salgınıyla irtibatlı saldırıların üstesinden gelmek amaciyla birlikte çalışmaya dahada çok gereksinim olduğunu belirterek “Yüzyılın en hatri sayilir büyüklükte salgını yaşadık,” dedi. “Peki Bir takım yurttaslar bu salgını ne uygulamak amaciyla kullandı? “Hastanelere, milletçe sıhhati sektörüne, hayat sağlık Örgütü’ne, ağırbaşlı müdahale ekiplerinin evvel sırasına siber saldırılar başlatmak. “Bu da yasak olmalı” ifadelerini kullandı. 

Brad Smithces 2021hack saldırısımicrosoftsaldırısiber saldırısolarwinds

Leave a reply