MEB’den YKS için çevrimiçi sınavlar! İşte tarihler

0
272

Corona virüsü salgını nedeniyle okulların bu dönemi internet üzerinden ders anlatımı ve sınavlar ile kapatmasına karar verildiği artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Ancak, üniversite sınavı YKS ve benzeri sınavların internet üzerinden yapılması mümkün değil. Bu kapsamda yaklaşık 1 ay kalan YKS’ye hazırlanan 12’inci sınıf öğrencileri için MEB’den sevindirici bir hamle geldi.

MEB, YKS için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek!

Öğrencilerin sınava hazırlanmasına katkı sağlamak amacıyla çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları yapılacağı duyuruldu. İki oturum halinde yapılacak ve bunlardan ilki 30 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. 19:00 başlayacak olan ve 70 dakika sürmesi planlanan ilk oturum YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak.

MEB, YKS için çevrimiçi deneme sınavı düzenleyecek!

İlk oturumda Matematik ile Türk Dili ve Edebiyatı derslerinden 15’er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe derslerinden 5’er olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum ise İngilizce’den olacak, saat 21.00’de başlayacak, 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak.

Çevrimiçi mini deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs’ta, 2’ncisi 6 Haziran’da, 3’üncüsü 13 Haziran’da, 4’üncüsü ise 20 Haziran’da yapılacak. Her mini deneme 2 oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınava katılmak isteyen öğrenciler her 2 oturum için de kayıt yaptırmak zorunda olacak. Öğrenciler, “http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx” adresinden kayıt olabilecek.

Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek ve öğrenciler 15 dakika öncesinden giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecek. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30’da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi “Youtube” kanalından yayımlanacak.

Çevrimiçi deneme sınavı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

çevrimiçi deneme sınavmebyksyks deneme sınavı

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply