MacBook ve iMac kullanıcıları için Netflix hamlesi

0
373

Bildiğiniz benzeri yakın vakit evvel Apple bu sene en çok ses getiren etkinliğini gerçekleştirdi. Bu kapsamda Bir hayli yenilik de Apple kullanıcılarına sunulacağını öğrendik. Etkinlikte öğrendiklerimizin yanında yazılım güncellemelerinin art tarafında Bir hayli yenilik alana çıkıyor. tertemiz alana çıktığı kadarıyla MacBook ve iMac kullanıcıları amaciyla Netflix hamlesi geliyor. Artık Safari’den 4K Netflix keyfi yaşayabileceksiniz!

MacBook ve iMac kullanıcıları amaciyla Netflix hamlesi: Ufukta 4K görünüyor

Pek çok kişinin bilmediği veyahut tek vakit ardindan ayrım ettiği, Safari’den YouTube ve Netflix benzeri içerik izleme platformlarında ekranınız 4K’yi desteklese dahi izlemeyi yapamıyor olmanız. İçerikleri, 1080p izleyebildiğiniz bu vaziyetten yakında çıkacak olabilirsiniz. eğer bu durum canınızı sıkıyorsa, tertemiz macOS Big Sur ile birlikte Safari 4K HDR Netflix‘i size sunabilecek.

Normalde bu vaziyeti iyi bilen kişiler hergün işlerini Safari’yi  kullanarak yapıyorsa dahi Netflix’e girmek amaciyla tarayıcısını değiştiriyordu. tertemiz MacBook ve iMac güncellemesiyle birlikte kullanıcıların üzerinden düşük çözünürlüklü içerik izleme yükü kalkıyor.

MacBook-ve-iMac-kullanicilari- icin-Netflix-safari-den-4k-netflix-00

Bu değişim ise yakın vakit evvel keşfedildi. Safari’nin Big Sur Dolby Vision veyahut HDR10 kullanılacağı düşünülüyor. Bu sayede de tek müddettir beklenen 4K Netflix içeriklerinin izlenmesi mümkün kılınmış oluyor. Güncelleme ani çok ay içinde desteklenen modellere gelecek.

HDR özelliği şu anda Yalnızca 2018 veyahut dahada üstü MacBook Pro modellerinde, 2018 veyahut dahada üstü Mac mini sistemleri, iMac Pro veyahut Mac Pro amaciyla destekleniyor.

macOS Big Sur güncellemesi alacak MacBook modelleri

  • 2015 ve sonrası MacBook modelleri
  • 2013 ve sonrası MacBook Air modelleri
  • 2013 ve sonrası MacBook Pro modelleri

macOS Big Sur güncellemesi alacak iMac modelleri

  • 2014 ve sonrası iMac modelleri
  • 2017 ve sonrası iMac Pro modelleri
imacmacbookMacBook ve iMac kullanıcıları amaciyla Netflix atağımacosmacOS Big Surmacos güncellemesinetflixSafari’den 4K Netflix

Leave a reply