Lenovo’dan “yandan” kameralı amiral gemisi!

0
255

Lenovo akıllara pc üreticisi olarak kazanmış olsa da, nihayet vakitte telefon sektöründe de aktiflik göstermek istiyor. Bu kapsamda şirketin üst düzey donanıma sahip var olan tek telefonu piyasaya sürmek üzere olduğunu duyurmuştuk.

Oyuncu dizüstüleri ile eş şekilde Lenovo Legion olarak adlandırılan telefon kamerası ile ezber bozacak. çünkü telefonun ön kamerası delikte veyahut üst kısımda değil, açılır kamera mekanizması ile birlikte taraf tarafta yer alacak.

Lenovo Legion oyuncu telefonda ön kamera taraf tarafta!

Kamera neden yanda? Kullanıcıların oyun oynarken yayın yapabileceği ve ön kamerayı bu şekilde rahatça kullanabileceği dile getiriliyor. Tabi, aynı şey ekran kaydı amaciyla geçerli. Buraya civarindan herşey iyi görünüyor, ama hergün kullanımda telefonla çekim yaparken kameranın taraf istikametten çıkmasına alışmak hayli güç olabilir. aynı zamanda cihazın kamerası 20 Megapiksel çözünürlüğünde.

Telefonun sportif doğasına ahenk gösteren olarak kamera sadece 0.496 saniyede açılıyor ve 0,5 saniyede kapanıyor. Lenovo’ya göre bu, şimdiye kadarki en hızlı açılır kamera olacak ve 400 binden çok açılıp kapanmaya dayanıklı.

6.67 inçlik AMOLED ekranı 144 Hz yenileme hızı sunan Legion, Qualcomm Snapdragon 865+ işlemciden güç alacak. 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile gelen telefonun dikkat cazip özelliklerinden birisi de, 90W hızlı şarj desteği. Çift ön hoparlörler, RGB aydınlatma, 64 piksel anne + 16 piksel geniş açılı kamera telefonun dikkat cazip nitelikleri arasında yer alıyor.

legion kameralenovoLenovo Legion

Leave a reply