Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 tanıtıldı! İşte özellikleri

0
169

Kablosuz kulaklıklı Lenovo ThinkBook 15 Gen 2 yanında Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 de tanıtıldı. Yeni tanıtılan ThinkBook 14 Gen 2, Intel Tiger Lake ve AMD işlemcilerle donatılıyor işte Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 özellikleri ve fiyatı:

Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 özellikleri

Yeni taşınabilir bilgisayarlarını tanıtan Lenovo, ThinkBook 14 Gen 2’yi de bu kapsamda tanıttı. Farkı donanım özellikleriyle farklı seçenekler sunan bu bilgisayar dikkat çekecek gibi duruyor. Ekim ayında piyasaya sürülecek bu bilgisayarın Intel tabanlı versiyonu ve AMD tabanlı iki versiyonu bulunuyor.

Her iki donanım tercihinde de ortak olan ekran tarafında 14 inç büyüklüğünde FHD çözünürlük sunan bir ekran çıkıyor. IPS ya da TN panelle kullanıcıların beğenisine sunulan model, hem günlük kullanıcılara hem de iş için kullanacak kişilere sesleniyor. ThinkBook 14 Gen 2, sRGB renk uzayının yüzde 100’ünü destekliyor olmasıyla dikkat çekiyor.

Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 ozellikleri-01

ThinkBook 14 Gen 2 ile kullanıcılar isterlerse 11. nesil Intel Tiger Lake seçebiliyor ya da AMD imzalı işlemcilerle satın alabiliyorlar. Ekran kartını da seçebilen kullanıcılar için seçenekler sunmasıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yine iki GPU seçeneği sunan Lenovo’nun seçenekleri, Intel Xe ya da Nvidia MX 450 olarak söylenebilir.

RAM tarafında ise ThinkBook 14 Gen 2, 40 GB’ye kadar DDR4 RAM ile desteklenebiliyor olmasıyla fark yaratmayı hedefliyor. 1 TB NVMe SSD ya da 2 TB HDD ile depolama seçenekleri sunulan taşınabilir bilgisayar, yatık ekranlı da kullanılabiliyor.

Bu modelde Thunderbolt 4.0, USB 3.2 Gen2 Type-C, USB 3.2 Type-A, RJ45 Ethernet, kulaklık ve 3,5 mm girişi ile 4’ü bir arada kart okuyucu bağlantı noktaları yer alıyor. Taşınabilir bilgisayar, USB PD şarj cihazlarıyla hızlı şarj oluyor.

Bilgisayar hızlı bağlantıyı desteklemesinin yanında iki seçenekle geliyor. Bu kapsamda seçeceğiniz varyanta göre, Wi-Fi 6 ile destekleniyor. Diğer seçenek ise Wi-Fi 5 ki o da pek çok kullanıcı için yeterli gibi görünüyor.

Intel tabanlı modelin başlangıç fiyatı 569 dolarken, AMD tabanlı modelin başlangıç fiyatı 549 dolar oluyor.

Kablosuz kulaklıklı Lenovo ThinkBook 15 Gen 2Lenovo ThinkBook 14 Gen 2Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 özellikleriLenovo ThinkBook 15 Gen 2

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply