Lenovo Legion Phone tasarımı ile adından söz ettirecek

0
130

Oyun için geliştirilen Lenovo Legion Phone tasarımı ile adından söz ettirecek. Oyuncu bilgisayarı serisini akıllı telefonlara getiren firma, mobilde de yüksek performanslı oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Yeni model için bir video yayınlandı. Yayınlanan videoda yeni model hakkında kısa bir görüntü yer alıyor. Bu videonun yanı sıra modelin bazı özellikleri de ortaya çıkmıştı.

Lenovo Legion Phone tasarımı gün yüzüne çıkıyor

Lenovo’nun ilk oyuncu telefonu olan Legion Phone, piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Çin’de en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Weibo’da yayınlanan videoda, modele ait bilgiler paylaşıldı. Video izlendiğinde telefonun dikey değil yatay bir haldeyken görüntüsünün alındığı görülüyor.

Böyle olmasına sebep olarak bir “oyuncu modeli” olabileceği söyleniyor. Halihazırda Android telefonlar hem yatay hem dikey kullanılabiliyor. Ancak Lenovo ana kullanım için yatay pozisyonu tercih edebilir. Firma, oyunların sürekli yatay pozisyonda oynanmasına odaklanmış durumda.

Ön tarafa odaklanan videodan anlaşıldığı üzere, yeni modelde açılır kapanır bir ön kamera bulunacak. Bu da yüksek ekran oranı anlamına geliyor. Daha önceden ortaya çıkan tasarımlarda da ana kameranın yeni modelin arkasında ortada olduğu belirlenmişti. Bu da modelin yatay kullanımı tercih edebileceğine dair fikir veriyor.

Lenovo Legion Phone tasarımı incelendiğinde şaşırtan iddialar da var . Bazı kaynaklara göre yeni modelde herhangi bir kamera bulunmayacak. Ancak bunun gösterildiği bir tasarım henüz sızmadı. Yeni modelin daha önce sızan özelliklerinde 90W hızlı şarj, oyun aksesuarları ve sıvı soğutma teknolojisi yer alıyordu.

Lenovo Legion Phone

Ek olarak firmanın, yeni modelin AnTuTu testinde 600.000 puan üzerinde alması için yoğunlaştığı söyleniyor. Şu anda en yüksek puanı alan Android cihaz 593.769 puanla Xiaomi Mi 10 Pro olarak dikkat çekiyor.

lenovoLenovo Legionlenovo oyuncu telefonoyun telefonu

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply