İtalya’nın güneş enerji teknolojisi Türkiye’den

0
139

 Geçtiğimiz günlerde İtalya’da 50 megawatlık güneş enerjisi santrali projesi geliştirme ve anahtar teslim yapımı tek Türk firmasına verilirken şimdi de İtalya’da 11 MW büyüklüğünde Güneş akım Santrali proje geliştirme ve anahtar teslim yapımı amaciyla tertemiz tek sözleşme imzalandı.

İtalya’nın ve Avrupa’nın mühim güneş santralleri arasında yer alacak var olan projenin bütün geliştirme süreçleri ve anahtar teslim kurulumu Naturel Enerji tarafından üstlenildi. Tracker ile kurulması tasarilanan santralde üretilecek var olan elektriğin ikili anlaşmalar yolu ile tüketicilere satılması hedefleniyor.

Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli açısından önemine vurgu yapan Naturel Enerji genel Müdürü Cem Göçmen; “Projenin niteliği, yeri ve muhtevası açısından mühim var olan bu yatırım kararı amaciyla emeği geçenleri kutlama ederiz. Naturel Enerji olarak dahada temiz, dahada güzel, dahada yaşanabilir tek hayat hedefimize erişmek amaciyla memleket ayrım etmeksizin çalışmaya ayni ritimde devam ederek, proje geliştirme, müteahhitlik, akım satış anlaşması ve finansmanı da kapsayan faaliyetleri anahtar teslim esası ile yürütecektir” dedi.

Leave a reply