iPhone 12 sonrası iPhone 13 özelliği belli oldu

0
101

Henüz daha iPhone 12 modelinin teslimatları başlamamışken, yeni iPhone 13 özelliği konusunda detaylar belli oldu. Kısa bir süre önce yayınlanan iPhone 12 devre kartında ortaya çıkan 5G modem, Apple’ın bir sonraki modelinde de kullanacağı bileşeni netleştirmiş oldu. Buna göre Apple, Qualcomm ile anlaşmasını bir süre daha devam ettirecek gibi görünüyor.

Yeni iPhone 13 özelliği Snapdragon X60 modem olacak

Bilidniği gibi Apple, iPhone 12 ile birlikte 5G mobil iletişim teknolojisini desteklemeye başladı. Bunun için gerekli olan mobil modemi de Qualcomm’dan aldığı belli oldu. Ortaya çıkan iPhone 12 devre kartında, Qualcomm’un Snapdragon X55 modemi yer alıyor.

Bu bilginin sonrasında gelen açıklamalara göre Apple, Qualcomm ile olan modem anlaşmasını 2022 yılına kadar devam ettirecek. Bu da iPhone 13 özelliği olarak 2021 yılında Qualcomm’un yeni Snapdragon X60 modeminin kullanılacağı anlamına geliyor. Apple ve Qualcomm arasında devam eden bir dava olduğu da düşüldüğünde, iPhone 13 sonrasındaki modellerde yer alacak modemin ne olacağı ise merak konusu haline geliyor.

Daha önce Apple’ın Intel’in 5G modemlerini kullanma ihtimali ile ilgili de çeşitli bilgiler ortaya çıkmıştı. Apple’ın kendi modemini geliştirdiği konusunda da çeşitli iddialar bulunuyor. İlerleyen günlerde bu konuda yeni detaylar gündeme gelmeye devam edecektir.

apple iphone 13iPhone 13iPhone 13 özellikleriiphone 13 özelliğiyeni iphone 13

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply