iPhone 12 Pro Max ekran özellikleri netleşiyor

0
305

Apple’ın ekim ayında duyurması beklenen iPhone 12 modelleri ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de iPhone 12 Pro Max ekran detayları konusunda yeni iddialar ortaya çıktı. Yeni iddialar, iOS 14 beta sürecinde ortaya çıkan özellikler ile aynı doğrultuda yer alıyor.

iPhone 12 Pro Max ekran detayları arasında 120Hz olacak

Öncelikle belirtmek gerekirse iOS 14 beta 5 ile birlikte iPhone 11 Pro modelinde dikkat çeken bir özellik ortaya çıkmıştı. Limit Frame Rate yani ekran yenileme hızını limitleme bölümü, Apple’ın yeni iPhone 12 modellerinde ekran yenileme hızını artırmaya hazırlandığı şeklinde yorumlandı.

iPhone 12 Pro Max ekran

Apple, iPhone 12 fiyatını düşürmeye çalışıyor!

Apple, iPhone 12 fiyatını düşürmeye çalışıyor!

Apple, daha düşük iPhone 12 fiyatı için dikkat çeken bir çalışma gerçekleştiriyor. İşte yeni çalışmanın detayları!

Şimdi de Apple ile ilgili önemli sızıntılar ile gündeme gelen Jon Prosser tarafından Twitter üzerinden yeni açıklamalar yapıldı. Jon Prosser tarafından iddia edilenlere göre iPhone 12 Pro Max ekran özellikleri arasında, ProMotion özelliği olacak. Daha önce de Apple’ın yüksek ekran yenileme hızı sunacak özelliği ProMotion ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmıştı. Ancak iPhone 12 modellerine yetişmeyeceği ifade edilmişti.

iPhone 12 Pro Max ekran

Nitekim daha önce Jon Prosser tarafından da ProMotion özelliğinin iPhone 12 modelinde olmayacağı söylenmişti. Şimdi de 120Hz yenileme hızının, iPhone 12 Pro Max özellikleri arasında yer alacağı gündemde.

iPhone üretim yeri değişikliği Apple’a sorun olabilir

iPhone üretim yeri değişikliği Apple’a sorun olabilir

iPhone üretim yeri değişikliği için çalışmalar devam ederken, Apple için Çin’de çeşitli sorunlar olacak gibi görünüyor. İşte detaylar!

Anlaşıldığı kadarı ile Apple da Samsung gibi ekran yenileme hızının limitlenmesini kullanıcıların tercihine bıracak bir kullanım şekli hazırlıyor. Nitekim yeni iOS sürümündeki ayarlar seçeneği de böyle bir sonucu ortaya çıkartır. Şu an için sadece tüm iPhone modellerinde mi kullanılacağı yoksa sadece Pro Max modelinde mi olacağı da netleşmiş değil. Ekim 2020 tarihine kadar bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.

apple iphone 12iPhone 12iPhone 12 çıkış tarihiiPhone 12 özellikleriiPhone 12 ekraniphone 12 pro max özellikleri

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply