iPhone 12 çıkış tarihi için bir kötü haber daha

0
171

Merakla beklenen iPhone 12 çıkış tarihi amaciyla tek perişan havadis dahada geldi. Yakın vakitte modelin tanıtılması beklenirken, salgın hasebiyle çalışmayan fabrikalar süresi ötelemiş durumda. Şimdi de modellerin işlemcileri amaciyla yapılacak tedarikin geç olacağından dolayı çıkış tarihi ileri tek tarihe alınmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde de iPhone 12 serisinin sahip olacağı Bir takım özellikler ve ücrete değin veriler kendisini göstermişti. ama her gelen haberde modelin çıkış tarihinin ertelendiğine değin bilgiler, okuyucularda alışkanlık kazanmış durumda.

iPhone 12 çıkış tarihi amaciyla işlemci ertelemesi

Bilindiği üzere Apple, modellerinin imalatı amaciyla tedarikçi firmalarla çalışmalar yapıyor. Bu tedarikçilerden biri var olan Broadcom da üretimlerinin sekteye uğradığını bildirdi. bu yüzden de yapılacak teslimatların 2020 nihayetinde yapılabileceğini belirtti. Bu da tertemiz modelin çıkışı amaciyla 3-4 aylık gecikme olduğu mananına geliyor.

iPhone 12 çıkış tarihi amaciyla erteleme kararına neden var olan Broadcom, iPhone modellerinin Wi-Fi ve Bluetooth donanımı amaciyla imalat yapıyor. Bu da modeller amaciyla en mühim parçaların gecikmesi mananına geliyor.

iphone 12 çıkış tarihi

Apple tarafından tanıtımın ne vakit yapılacağına değin tek bilgi Daha bulunmuyor. mevzu ile alakalı çok fazla sızıntı ve iddianın alana çıkmasıyla da gelen haberlere güvensizlik oluşmaya başladı.

Bilindiği üzere tertemiz model ailesi iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak kullanıcılarla buluşacak.

iPhone 12iPhone 12 çıkış tarihiiphone 12 lansmaniphone 12 tanıtımı

Leave a reply