iOS 14 tanıtıldı! – iPhone’ların yeni hali hakkında her şey!

0
222

Dijital olarak düzenlenen WWDC 2020 etkinliği sona erdi. Etkinlik ile birlikte iOS 14 özellikleri, iPadOS 14 özellikleri, watchOS 7 özellikleri, tvOS 14 özellikleri ve macOS Big Sur 10.16 özellikleri gibi detayları öğrendik. Peki, uzun zamandır beklenen iOS 14 kullanıcısına neler sunacak?

iOS 14 özellikleri ile ilgili her şey

WWDC 2020 etkinliği bitti. Geriye ise Apple tarafından açıklanan yenilikler kaldı. Biz de bu videomuzda iOS 14 özellikleri ile ilgili merak edilen tüm detayları bir araya getirdik.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.

iOS 14 ile gelen yenilikler

WWDC 2020 iOS 14’ün önizlemesini karşımıza çıkardı. Ana Ekran sayfalarında bugüne kadarki en büyük güncellemeye yer veren sürümde, göz alıcı bir şekilde yeniden tasarlanan araç takımları ve Uygulama Arşivi, App Clips ile App Store’dan yararlanmanın yeni bir yolu, Mesajlar uygulamasında güçlü güncellemeler ve daha fazlası yer alıyor.

Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Yeni watchOS 7 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Apple WWDC20 etkinliğinde yeni watchOS 7 sürümünü duyurdu. İşte yeni watchOS 7 özellikleri hakkında tüm detaylar!

Yeni araç takımları bir bakışta anlık bilgiler sunuyor ve herhangi bir Ana Ekran sayfasına farklı boyutlarda tutturulabiliyor. Kullanıcılar araç takımlarını bir araya getirerek zamana, konuma ve aktiviteye uygun araç takımlarını ön plana çıkarmak için aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanan bir Smart Stack oluşturabiliyorlar.

Ana Ekran sayfaları, araç takımları, iş, seyahat, spor, eğlence ve diğer ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş bir şekilde görüntüleyebiliyor. Ana Ekran sayfalarının sonunda yer alan Uygulama Arşivi, kullanıcının tüm uygulamalarını, gezinmesi kolay tek bir görünümde otomatik olarak düzenleyerek herhangi bir anda yararlı olabilecek uygulamaları akıllı bir şekilde ön plana çıkarıyor. Kullanıcılar kaç tane Ana Ekran sayfasının gösterileceğini seçebiliyor ve Uygulama Arşivi’ne hızlı erişim için sayfaları kolayca gizleyebiliyor.

App Clips de etkinlik ile birlikte hayatımıza girdi. Bir App Clip, uygulama deneyiminin ihtiyaç duyulan bir anda keşfedilmesini sağlamak için tasarlanmış küçük bir parçasını oluşturuyor. Belirli bir ürün veya işletmeyle ilişkilendirilen App Clips, scooter kiralamak, kahve siparişi vermek veya parkmetre ödemesi yapmak gibi belirli bir görevi tamamlamak için saniyeler içinde yükleniyor. Bu uygulamalara, Apple tasarımı yeni bir App Clip kodu1 veya NFC etiketi ve QR kodlarını taratarak ya da Mesajlar veya Safari’de paylaşarak normal uygulamalardan beklenen tüm güvenlik ve gizlilik özellikleriyle birlikte erişmek mümkün oluyor.

iOS 14 tanıtıldı! iPhone araba anahtarı oldu

iOS 14 tanıtıldı! iPhone araba anahtarı oldu

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 14, WWDC 2020 kapsamında tanıtıldı. İşte iOS 14 özellikleri ve destekleyen cihazlar!

Arkadaşlar ve aile ile kurulan iletişimin merkezinde yer alan Mesajlar uygulamasında şimdi bağlantıda kalmak ve önemli mesajlara hızla erişmek daha da kolay.

Harita uygulaması, bisiklet için yeni yol tarifleri, elektrikli araç rotaları ve özel olarak derlenmiş şehir rehberleriyle gezinmeyi ve keşfetmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

AppleApple WWDCios 14ios 14 özellikleriios 14 etkinliğiiPadOS 14iPadOS 14 özelliklerimacosmacOS Big Sur 10.16macOS Big Sur 10.16 özellikleriwatchos 7watchOS 7 özellikleriwwdc 2020WWDC 2020 etkinliğiwwdc ios

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply