iOS 14 Facebook’un gelirlerini yarı yarıya azaltacak

0
248

Apple’ın beta sürecini devam ettirdiği iOS 14 güncellemesi ile ilgili Facebook tarafından dikkat çeken bir açıklama yapıldı. iOS 14 Facebook için anlaşıldığı kadarı ile doğrudan gelirlerini etkileyen bir güncelleme olacak. iOS 14 sürümünün takip engelleme özelliği, Facebook’un reklam gelirlerini yüzde 50 oranında azaltacak gibi görünüyor.

iOS 14 Facebook reklam gelirlerini yüzde 50 düşürecek

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 14’ün kullanıcıların takip edilmesini önleyen yeni özelliği, Facebook’un reklam gelirlerini yüzde 50 oranında daha fazla bir oranda azaltacak. Bilindiği gibi Facebook’un en önemli özellikleri arasında hedeflenen reklam verilmesine imkan sunulması yer alıyor. Apple’ın iOS 14 ile birlikte kullanıcı takibini sınırlamaya başlaması da Facebook’un reklam kütüphanesini kısıtlamaya başlıyor olacak gibi görünüyor.

ios 14 facebook

Apple işlemcili Mac’lerde hangi ekran kartı olacak?

Apple işlemcili Mac’lerde hangi ekran kartı olacak?

Apple işlemcili Mac modellerinde hangi ekran kartı kullanılacağı konusunda belirsizlik sürüyor. İşte tüm yeni detaylar!

Hatırlatmak gerekirse Apple, iOS 14 güncellemesinde hem mobil uygulamaların hem de web sitelerinin takip istekleri için ekranda bir seçenek sunacak. Bu seçenek üzerinden kullanıcılar, isterlerse takip edilmek istenmediklerini belirtebiliyor. Facebook tarafından yapılan açıklamalarda da aslında bu seçeneğin sorulması, Apple’ın kullanıcılara bir zorlaması olarak nitelendiriliyor.

iPhone 12 Pro Max ekran özellikleri netleşiyor

iPhone 12 Pro Max ekran özellikleri netleşiyor

iPhone 12 özellikleri hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de iPhone 12 Pro Max ekran özellikleri sızdırıldı!

Şu anda içinde bulunulan zor durumlar da dikkate alındığında, iOS 14 Facebook ve diğer benzer hizmetler sunun mobil uygulama ve web siteleri için negatif bir etki oluşturacak açıklaması yapılıyor. Daha önce de Apple’ın iOS 14 ile getirdiği kullanıcı güvenliği geliştirmeleri, farklı sonuçları da ortaya çıkarmıştı. Anlaşılan o ki Apple, bu geliştirme karşısında geliştiricilerden farklı istekler de almaya başlıyor olacak.

facebook ios uygulamasıFacebook reklamFacebook reklam gelirleriios 14ios 14 facebookios 14 güncellemesi

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply