Instagram, WhatsApp ve Messenger çöktü

0
179

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve Messenger ile yasamsal medya platformu Instagram‘da erişim meselesi yaşanıyor. alinan bilgiye göre uygulamaların çöktüğü belirtildi.

TÜM DÜNYA ERİŞİM meselesi YAŞIYOR

Türkiye’de saat 20:25 itibariyle başlanan erişimi probleminin bütün yeryüzünde yaşandığı öğrenilirken, platformun yetkililerinden mevzu hakkinda rastgele tek İzah gelmedi. hayat çapında erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.com” canlı bozukluk haritasında bulunan bilgiye göre, Instagram’a özellikle Avrupa ve Amerika genelinde erişim meselesi olduğu görülüyor. Uzmanlar, erişim probleminden etkilenen platformların hepsinin Facebook şirketine ait olması sebebiyle, erişim probleminin Facebook’un veri merkezlerindeki tek mesele hasebiyle alana çıkmış olabileceğini belirtiyor.

INSTAGRAM ARIZA HARİTASI

“KESİNTİLER global ÇAPTA”

Ulaştırma ve Altyapı bakanimiz Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da Twitter hesabından mevzuyla alakalı İzah yaptı. Sayan, yaptığı açıklamada, “USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve vatan dışı kaynaklıdır” dedi.

Leave a reply