Hyundai iki konsept modelini üretime alıyor

0
244

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, kısa tek vakit evvel tanıttığı iki konsept modelinin üretime geçeceğini duyurdu.

1930’lu senelerin otomobillerinden esinlenerek geliştirilen Prophecy ve 1970’lerin SUV modellerini çağrıştıran 45 adli konsept otomobillerin tek sonraki 18 ay içinde yollarda olacağı kaydedildi.

İngiliz basınına açıklamalarda bulunan Hyundai’in reis Yardımcısı SangYup Lee, Prophecy’nin vaziyeti hazırda yollarda var olan Ioniq modelinin yerini alabileceğinin sinyalini verdi.

Elektrikle çalışacak iki otomobilde de Koreli üreticinin tertemiz elektrikli-global modüler platformuna (E-GMP) yer verileceği bilgisi paylaşıldı.

Söz konusu iki otomobilin Hyundai’nin tertemiz tasarım çizgisini de gözler önüne sereceği belirtiliyor.

Buna göre, tek sonraki senelerde her Hyundai modelinin kendine has tek tasarımının olacağı açıklanıyor. Koreli üreticinin bu sayede yeni sezon modelleri birbirlerine benzeyen markalardan ayrışmayı hedeflediği kaydediliyor.

Öte yandan, Hyundai’nin 2025’e civarindan 23 tertemiz elektrikli model tanıtmayı hedeflediği de belirtiliyor.

Prophecy konsepti, araç direksiyonu adina kumandalara yer verilmesi ve kokpiti boydan boya saran bilgi ekranları ile dikkatleri üstüne çekmişti.

45 konsepti ise zit istikamete açılan kapıları ve dönebilen ön koltukları ile alaka uyandırmıştı.

KORONAVİRÜS nihayet DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

Leave a reply