Huawei mi yoksa Amerika mı: Teknoloji gündemi

0
57

Huawei ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ arasındaki gerilim akıllı telefonlardan ülkelere doğru sıçradı. Kısa tek vakit evvel ABD’nin Türkiye’yi Huawei ile alakalı uyardığını size aktarmıştık. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin ile ülkemiz arasındaki iş birliğinin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ tarafından hoş karşılanmadığını söylemişti.

Huawei ise Türkiye’yi destekleyen karşı tek İzah yapmıştı. Ülkemize inandığını söyleyen Çinli firma, Türkiye’de yatırım yapmaya ayni ritimde devam edeceğini duyurmuştu. Bunların dışında 21 Eylül 2020 28 Eylül 2020 tarihleri arasında yaşanan mühim teknolojik gelişmelerin değerlendirildiği bu içerikte başka hangi konular ele alındı?

Huawei mi yoksa Amerika mı?

Son günlerde akıllı telefon markalarının şarj ile alakalı yapmış olduğu yatırımlar artık somutlaşmaya başladı. Hatırlanacağı üzere Xiaomi’nin Mi 10 Ultra amaciyla hazırladığı şarj aletini test etmiştik. OnePlus da bu konuyla alakali art kalmamakta kararlı.

Teknoloji dünyasını sallayan konular dışında gündelik hayatın gerçekleri ile alakalı da çeşitli bilgilere yer veren bu yayında Mahfi Eğilmez’in Starbucks ile alakalı yayımladığı tek makaleye atıfta bulunuldu. Gaziantep’te düzen eden Teknofest 2020 etkinliği de ele alındı.

Hakkı Alkan podcast

Türkçesi asenkron İnternet radyosu var olan podcast yayınlarına ağırlık veren Hakkı Alkan’ın başka içeriklerine erişmek ve teknoloji dünyasının nabzını tutmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanarak kendisinin Apple Podcast profiline ulaşabilirsiniz.

Apple: Buraya tıklayabilirsiniz
Spotify: Buraya tıklayabilirsiniz
Google: Buraya tıklayabilirsiniz

Huawei’den ülkemiz ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ izahı geldi

Huawei’den ülkemiz ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ izahı geldi

Huawei, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve ülkemiz izahı yaptı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye’nin Huawei ürünleri kullanmasından rahatsız olduğunu söylemişti.

abdAmerika Birleşik Devletlerihakkı alkanHuaweionepluspodcasttabletteknolojiteknoloji haberleriŞarj teknolojisişarj

Leave a reply