Huawei Mate serisinin yıllar içindeki evrimi

0
77

Huawei Mate serisinin evrimi nasıl oldu? Bu telefon serisinin geçmişine ve nasıl değiştiğine göz atmadan evvel geçen seneden beri ABD ve Huawei arasında geçen krizden bahsedelim:

Huawei yıllar içinde Sanki yıldız haline geldi. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile Huawei arasında geçen seneye civarindan yaşanan mesele olmasaydı Huawei’in Bir hayli konuda liderliği elde edeceği söyleniyordu. İşler beklendiği benzeri olmadı ve geçen seneden bu yana Huawei ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ hükümeti arasında mühim tek sürtüşme var.

Yakın vakit evvel gerçekleşen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ seçimlerinin neticesi olarak değişen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ hükümeti, Daha önceki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın aldığı kararları ayni ritimde devam ettirir mi bilinmez ama Huawei karşılaştığı mesele karşısında savunmaya geçerek mühim adımlar da attı. Yaşanan gelişmeler sayesinde Huawei kendisine dahada çok yatırım yaptı.

Sevilen Huawei Mate serisinin evrimi ve nasıl tek değişim geçirdiği

Huawei Mate serisiyle evvel olarak 2013 seneninde karşımıza çıktı. Çin merkezli şirket CES’te Huawei Ascend Mate‘li evvel akıllı telefonu tanıttı. Telefon evvel olarak Çin pazarında Şubat 2013’te piyasaya sürüldü ve Mart 2013’te küresel pazarda yerini aldı. O evvel günden beri mate serisi ile kullanıcıların beğenisini toplayan Huawei, bu seriyi evvel senelerde CES tarafında kullanıcılara göstermeye başladı.

2013 yılının derhal peşinden 2014 seneninde Huawei Ascend Mate 2, CES’te karşımıza çıktı. Telefon tek evvelki modelin dahada geliştirilmiş versiyonuydu ve 4G destekli olmasının yanında zit şarj özelliğine sahip olmasıyla ve 4.050 mAh ile döneminin en kuvvetli bataryalarından birisinin bulunmasıyla dikkat çekmişti.

Huawei-Mate-serisinin-evrimi-00

Huawei Ascend Mate 2

Huawei izleyen süreçte, Huawei Ascend Mate 7 ve Huawei Mate S ile kullanıcıların karşısına çıktı. Huawei Ascend Mate 7, kendisi tarafından üretilen kuvvetli işlemcisiyle dikkat çekerken aynı zamanda parmak izi sensörü ve 1080p HD ekranıyla öne çıkmıştı. Mate S serisi ise Mate serisinde 5.5 ‘ ekran boyutu ile piyasaya sürülen en kompakt telefon olmuştu. Huawei Mate S‘nin kendine has özelliği ise OLED ekran ve art kamerada optik görsel sabitleme özelliğinin eklenmesiydi.

Huaweihuawei ascend matehuawei ascend mate 2huawei ascend mate 7Huawei Mate sHuawei Matesi serisinin evrimimate 20 pro

Leave a reply