Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotoğraflar

0
172

Huawei bugün yeni Mate 40 serisini tanıttı. Güçlü özellikler ve kamera kurulumuyla dikkat çeken serinin, kullanıcılar nezdinde heyecan uyandırdığını söylemek mümkün. Huawei bir süredir kamera tarafında Leica lenslere güveniyor ve oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor. Yapılan testlere göre Huawei’in çıkarttığı amiral gemileri özellikle gece fotoğrafçılığında hep ilk sıralarda yerini alıyor. Bu bilginin ışığında Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotoğraflar yayımlandı, işte o fotoğraflar:

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotoğraflar yakınlaştırma yeteneği ile dikkat çekiyor!

Kayıpsız yüksek oranda yakınlaştırma akıllı telefonlarda pek mümkün olmuyor. Her ne kadar optik yakınlaştırmaya yer verilse de telefonlarda yakınlaştırma yapıldığında önemli kayıplar yaşanabiliyor. Haliyle bu telefonların yakınlaştırma yetenekleri oldukça önem kazanıyor. İşte Huawei’in kendi resmî sitesinde yayımladığına göre, kayıpsıza yakın bir yakınlaştırma sunuluyor.

Öncelikle üç modelin de kamera özelliklerini tekrar hatırlayalım, sonrasında telefonlarla çekilmiş fotoğraflara bir göz atalım.

Mate 40 Pro Plus ekranında sol üst kısma konumlandırılmış özçekim kamerası yer alıyor. Kamera tarafında oldukça dikkat çeken Pro Plus, LEICA imzalı kameralarla fark yaratıyor. Ana kamerası tıpkı Pro modelinde olduğu gibi 50 Megapiksel f/1.9, olmasına rağmen bir kamera fazlasıyla Pro Plus olduğunu kanıtlıyor. Bunların yanında 20 Megapiksel f/1.8 ultra geniş açılı kamera, 12 Megapiksel f/3.4 3x optik yakınlaştırma yapabilen telefoto kamera ve 10x yakınlaştırma sunan optik lens bulunuyor.

Huawei Mate 40 Pro tanıtıldı; işte özellikleri ve fiyatı

Huawei Mate 40 Pro tanıtıldı; işte özellikleri ve fiyatı

Huawei’in uzun zamandır beklenen amiral gemisi modeli Huawei Mate 40 Pro nihayet tanıtıldı. İşte Huawei Mate 40 Pro özellikleri ve fiyatı!

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 40 Pro’nun ön tarafında çözünürlüğü 13 Megapiksel f/2.4 diyaframa sahip bir kamera bulunuyor. Ana kamera tarafında ise LEICA yapımı 50 Megapiksel f/1.9 ana kamera20 Megapiksel f/1.8 ultra geniş açılı kamera ve 5x periskop yakınlaştırma ve OIS destekli 12 Megapiksel f/3.4 telefoto kamera olmak üzere 3 kamera bulunuyor.

Huawei Mate 40 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei Mate 40 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei, merakla beklenen Mate 40 serisi akıllı telefonların lansmanını gerçekleştirdi. İşte Huawei Mate 40 özellikleri ve fiyatı…

Huawei Mate 40 özellikleri arasında öne çıkan kamera tarafına baktığımızda ise, arka tarafta dörtlü kamera kurulumu görüyoruz. 50 Megapiksel çözünürlüğündeki, f/1.9 diyafram değerine sahip ana kameraya; 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açı, 3x optik, 5x hibrit zoom yeteneğine sahip 8 Megapiksel telefoto lens ve lazer sensörü eşlik ediyor.

Her üç telefonun da kamera özellikleri birbirinden iyi görünüyor. Mate 40 Pro ile çekilmiş ve yakınlaştırma yapılmış fotoğraflar ile başlayalım. Mate 40 Pro’nun, 10x yakınlaştırma yeteneği:

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotograflar-10

Yakınlaştırma yok

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotograflar-10

5x yakınlaştırma

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotograflar-10

10x yakınlaştırma

Yukarıdaki fotoğraflar yakınlaştırma için paylaşılan fotoğraflar oluyor. Bunun dışında Huawei Mate 40 Pro modeli için özçekim ve geniş açıyla çekilmiş fotoğraflar da paylaştı. O fotoğraflara bakalım:

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotograflar-00

Özçekim kamerası

Mate 40 Pro

Gelelim Huawei Mate 40 Pro Plus ile çekilen fotoğraflara… Bu fotoğraflar da en az Pro modelindeki gibi çok iyi sonuçlar ortaya koyuyor.

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotograflar-00

Huawei Mate 40 Pro Plus Özçekim

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotograflar-00

Huawei Mate 40 Pro Plus

Huawei Mate 40 serisiyle çekilen fotograflar-20

Mate 40 Pro Plus yakınlaştırma yok

Mate 40 Pro Plus optik yakınlaştırma

Mate 40 Pro Plus ekstra optik yakınlaştırma

Huawei tarafından paylaşılan bu fotoğraflar Mate 40 ailesinin imzasını taşıyor. Size göre fotoğraflar nasıl? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Mate 40 Pro, DxOMark’ın yeni lideri oldu!

Mate 40 Pro, DxOMark’ın yeni lideri oldu!

Bugün tanıtılan yeni Huawei Mate ailesinin üyesi Mate 40 Pro DxOMark testinde yüksek skorlar elde ederek listenin tepesine yerleşti.

Huawei Mate 40huawei mate 40 proHuawei Mate 40 Pro PlusHuawei Mate 40 serisiyle çekilen fotoğraflar

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply