Huawei Mate 40 ne zaman tanıtılacak? İşte tarih

0
180

Huawei Mate 40 serisi amaciyla tanıtım tarihi açıklandı. Bu lansmanın Eylül ayında yapılması bekleniyordu. ama hemide AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ambargosu ayni vakitte da pandemi tesiri hasebiyle Bir hayli marka benzeri Ekim ayı lansman amaciyla seçenek edildi. İşte Huawei tarafından online olarak gerçekleştirilecek lansman tarihi:

Huawei Mate 40 serisi amaciyla tanıtım tarihi belli oldu

Huawei, 5 nm işlemci mimarisine sahip var olan Kirin 1000 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu tek zamanlar mobil işlemci piyasasını sallayan Kirin işlemcisini nihayet görüşümüz olabilir. En azından TSMC ve ARM bu işlemci amaciyla altyapı desteği sunamayacak.

Bu sene her şeye karşın akıllı telefon dünyasında zirveyi zorlayan Huawei, Mate 40 serisi amaciyla 22 Ekim tarihini işaret etti. Online olarak yapılacak tanıtımda dört Mate 40 modeli tanıtılacak.

huawei mate 40 serisi, huawei mate 40, huawei mate 40 tanıtım tarihi, huawei mate 40 özellikleri

Huawei Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus. dahada evvel Lite modelleriyle pazarda ortada üst seviyede mühim paya sahip var olan marka, işlemci tedariği hasebiyle marka bu sene Lite model ile karşımıza çıkamıyor. Serinin tanıtılmasına az kalmış olmasına karşın nitelikleri net netleşmiş değil. tekrar de bildiklerimizi tekrar hatırlamakta yarar var.

Huawei Mate 40 serisi özellikleri

Huawei Mate 40 serisi nitelikleri tam olarak netleşmemiş olsa da, markanın bu nihayet çabasıyla amiral gemisi telefon pazarında hatri sayilir büyüklükte tek etki yaratması bekleniyor.  Mate 40 ,  6.67 inçlik kavisli ekranla karşımıza çıkacak. Bu ekranın 90Hz yenileme hızına sahip olması bekleniyor.

Bu özellikler resmi olmasa da amiral gemisi telefonlarda 120Hz yenileme derhal hemen standart olduğu günümüzde, ekran yenilemesi belli tek süre rakiplerinin gerisinde benzeri görünüyor. ama bu yenileme hızı sabit olarak kullanılırsa rakiplerinin 60-120Hz arası kullandığı ekran yenilemesinin yanında dahada iyi neticeler verebilir.

Huawei Mate 40 Pro amaciyla giz kalmadı! Net göründü

Huawei Mate 40 Pro amaciyla giz kalmadı! Net göründü

Huawei Mate 40 Pro nitelikleri ve tertemiz çıkan görsellerle kesinleşen tasarım ve ekran detayları bulunuyor. İşte tertemiz görseller:

Kameralar açısından ise Mate 40 amaciyla 50 piksel anne sensör, 20 piksel ultra geniş açılı kamera ve 8 piksel telefoto kamera yer alması bekleniyor. Telefon Ayrı olarak tek lazer otofokus modülüne de sahip olabilir.

Mate 40 Pro, delikli tek ekran ve simetrik hoparlörler ile donatılacak. Kendisinin ekran büyüklüğü 6.78 ‘ olacak ve bu ekrana OLED mimarisi eşlik edecek. tekrar bu ekranın da 90Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı da beklentiler arasında. Mate 40 Pro Plus ise BOE’den tek şelale ekranı kullanılabileceği argüman ediliyor. Kameralar açısından ise Plus, Huawei’nin sıvı kamera teknolojisini kullanan 50 piksel sensör ile gelebilir.

Huawei Kirin işlemci amaciyla SMIC çözümü! AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ devrede

Huawei Kirin işlemci amaciyla SMIC çözümü! AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ devrede

Huawei P40 serisi ile nihayet bulacağı düşünülen Kirin işlemci ailesi amaciyla SMIC ile yola ayni ritimde devam edebilir. ama AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bu şirketi de kıskaca aldı.

İşlemci olarak amiral gemisi Mate 40 modellerinde 5nm işlemci mimarisiyle üretilmiş Kirin 1000 işlemci kullanılacağı derhal hemen kesinleşmiş durumda. Yazılım açısından Mate 40 Pro modeline Android 11 ve EMUI 11 ile evvelce yüklenecek. tekrar Mate 40 Pro Plus ve Porsche Design amaciyla de EMUI 11 kullanılması bekleniyor.

Ancak kulislerde Huawei Mate 40‘ın tek EMUI 10 sürümü ile geleceği konuşuluyor. Huawei Mate 40 serisi  pil kapasitesi sırasıyla 4300mAh, 4600mAh ve 5000mAh olarak alana çıkmış durumda. Porsche Design amaciyla ise pil kapasitesi Daha belli olmuş değil.

5nm işlemciHuawei Mate 40huawei mate 40 özelliklerihuawei mate 40 işlemcihuawei mate 40 Porsche Design özellikleriHuawei Mate 40 Pro özelliklerihuawei mate 40 pro plus özellikleriHuawei Mate 40 serisihuawei mate 40 serisi tanıtım tarihihuawei mate 40 tanıtım tarihikirin 1000

Leave a reply