Harley-Davidson elektrikli bisiklet üretecek

0
151

Dünyanın en meşhur motosiklet markalarından biri var olan Harley Davidson, elektrikli bisiklet yarisi pazarına giriş yaptı.

1903 seneninde şirketin piyasaya sürdüğü evvel motosiklet var olan Serial Number One’a gönderme yapılarak Serial tek isimi verilen bisikletin tasarımında kahverengi ten sele, ak yanaklı lastikler ve kara tek beden tek çırpıda göze çarpıyor. Cycle Company isimi şirketin altında üretilecek var olan bisiklet, Mart 2021 tarihinde ticari olarak satışa sunulacak.

Harley-Davidson, Kasım 2019’da Seriam 1’in prototipini evvel kez EICMA motosiklet fuarında alana çıkarmıştı. Bu elektrikli bisiklet, “Harley-Davidson’un Ürün Geliştirme Merkezi’nde” butik olarak üretilerek alana çıktı.

Bu hafta Harley’in gösterdiği model EICMA 2019’daki üç modelden biri değildi ama marka yöneticisi Aaron Frank, “Serial tek elektrikli bisikletlerimizin nasıl görünebileceğinin göstergesidir.” dedi. Frank The Verge’ye verdiği röportajda, “Bisikletleri olabildiğince basit vaziyete getirmek amaciyla hatri sayilir büyüklükte adımlar atılıyor. Bu entegre bataryalı, ortadan monteli motor, entegre aydınlatma ve dahili fren hatları benzeri esas özellikler içeriyor” diye açıkladı.

Firma bisikletin menzili, şarj süresi ve ücreti benzeri detayları açıklamadı.

Leave a reply