GTA 5’in ücretsiz olacağı söylenen büyük iddia!

0
207

GTA 5 hakkında ortaya yeni bir iddia atıldı. Rockstar Games’in en popüler oyunları arasında yer alan GTA 5 için ortaya atılan iddia çerçevesinde Epic Games’in popüler oyunu ücretsiz yapacağı söyleniyor. Peki bu iddianın doğruluk payı ne kadar ve ne kadar süreli ücretsiz olacak? GTA 5 ne zaman ücretsiz olacak?

İddialara göre yarın GTA 5 ücretsiz olacak!

Bilindiği üzere Epic Games Store düzenli olarak oyunlar üzerinde ya güzel indirimler sunuyor ya da tamamen ücretsiz yaparak oyunseverleri sevindiriyor. Şimdi ortaya atılan iddiaya göre oyun aleminin en başarılısı olarak gösterilen ve yeni oyununun sabırsızılıkla beklendiği GTA için yarın ücretsiz olacağı söylendi.

Normalde GTA 5’in dağıtım hakkı Steam platformu üzerinde ancak Reddit’te ortaya atılan iddiaya göre, Rockstar Games anlaştı ve bu sebeple oyun Epic Games üzerinden ücretsiz hale gelecek.

Epic Games Store ücretsiz oyun kısmına bakıldığında 23 saat sonra sürpriz bir oyun ücretsiz olacak mesajı görülüyor. Bunun üzerinde oyunseverler, internet alemi ve haber siteleri bu söz konusu sürpriz oyunun GTA 5’in ücretsiz sürümü Premium Edition olacağını söylüyor.

GTA 5 ücretsiz olacak

Çok güvenilir olduğu söylenen bir kişi oyunun 14 Mayıs ile 21 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz hale geleceğini söylüyor. Ouyunun ücretsiz olacağı hakkındaki haberler ise şaşırtıcı. Zira oyunun zaten ücretli versiyonu hala çok popüler ve insanlar hala bu oyunu satın alıyor. Sadece geçen yıl 10 milyon adetin üzerinde satış yapan oyunun dünya çapında 120 milyondan fazla satıldığı biliniyor.

GTA 5, yıllar önce çıkmış olmasına rağmen hala başarısını devam ettiriyor. Buna ek olarak İngiliz oyun pazarına bakıldığında geçen haftanın en çok satan ikinci oyunu oldu. Oyunun başarısı bununla da sınırı değil elbette. GTA 5 ABD’de en çok satan yirmi oyun sıralamasında 80 aydır ilk onda bulunuyor.

14 Mayıs Perşembe günü GTA 5 ücretsiz olacak mı olmayacak mı göreceğiz.

gta 5GTA 5 ücretsiz ne zaman ücretsiz olacakGTA 5 ücretsiz olacakGTA 5 Epic Games ücretsiz oluyorRockstar Games GTA 5

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply