Google Haritalar, YouTube Music desteğine kavuşuyor

0
233

Navigasyon uygulamaları arasında en kullanılanlardan biri var olan Google Haritalar, YouTube Music desteğini kullanıcılara çikarmaya hazırlanıyor. dahada evvelce Spotify ve Apple Music amaciyla de kullanılan özellik, YouTube Music amaciyla de etkin vaziyete getirildi.

Her ikisi Google tarafından geliştirilen uygulamaların entegre çalışması tek müddettir bekleniyordu. Artık telefonda yollar tarifi ekranı açıkken aynı zamanda YouTube Music şarkıları amaciyla esas özellikler kullanılabilecek.

Google Haritalar, YouTube Music desteği kullanımda

Araç kullanan kişiler bazen, telefonu üzerinden yollar tarifi alırken aynı zamanda müzik de dinliyor. araç kullanımında kolaylık sağlanması emeliyle Google Haritalar uygulaması Spotify, Apple Music ve Google Play Music uygulamalarıyla entegre edilmişti. Artık Google Haritalar YouTube desteği de alarak kullanıcılarına yollar tarifinde bulunabilecek.

Google Haritalar YouTube Music desteğini kullanabilmek amaciyla ani çok ayar adımının yapılması gerekiyor. Öncelikle Google Haritalar’da sağ üstte bulunan hesap verileri bölümüne gitmelisiniz. Burada “Ayarlar” sekmesine girdikten ardindan “Navigasyon ayarları” seçeneği seçmelisiniz. dahada ardindan açılan sayfada “Varsayılan medya uygulaması” sekmesinde YouTube Music seçilmesi gerekiyor.

google haritalar youtube

Eğer bu sekmede YouTube Music’i göremezseniz, tek alttaki seçenek var olan “Asistan amaciyla düşünülen medya sağlayıcı” sekmesinden YouTube Music’i seçebilirsiniz. dahada ardindan aynı kısımdan YouTube Music uygulamasını seçerek, özelliği kullanabilirsiniz.

Yeni özelliğin kullanımının nasıl olduğunu da aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Desteklenen başka müzik uygulamaları da aynı şekilde navigasyon üzerinde kullanılabiliyor.

google haritalar youtube desteği

google haritalarGoogle MapsYouTubeyoutube google mapsYoutube music

Leave a reply