Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor!

0
85

Google haritalar, konum atma özelliği amaciyla tertemiz tek güncelleme duyurdu. bunun için göre uygulama üzerinden  konum paylaşımı dahada basit tek vaziyete geliyor.

Haritalar, bu erken dünyanın en yaygın kullanılan harita uygulamalarının başında geliyor. ama halihazırda, var konumunuzu paylaşmak Bir hayli de basit değildi. Peki tertemiz kalite neler getirecek?

Google haritalar ile konum atma kolaylaşıyor

Google, bundan takriben beş sene evvel duyurduğu, Haritalar Plus kodları ile, konum paylaşımı amaciyla kodların kullanımının yolunu açmıştı.

Ancak bu kodların kopyalanması ya ezberlenmesi hiç öylesine da basit değil. aynı zamanda firma bu özelliği çok da duyuramadığı amaciyla çoğu kişi bu altı haneli koda nasıl ulaşacağını bilmiyor.

google-haritalar-ile-konum-atma-ozelligi

Bugün alana çıkan tertemiz tek güncellemeye göre, Haritalar içinden bu kodları paylaşmak çok dahada basit vaziyete getirildi. bu erken dilimize konum atma şeklinde giren bu tabiri artık, uygulama üzerinden gerçekleştirmek de mümkün.

Google haritalar Plus kodları nasıl paylaşılır?

Öncelikle telefonunuzdan, Haritalar uygulamasını açıyorsunuz. Uygulamayı açtığınızda, harita üzerinde kendisinin konumunuzu mavi tek noktada görüyorsunuz. Yapmanız gereken, konumunuzu gösteren bu mavi imlece hafifçe tıklamak.

Tıkladıktan ardindan karşınıza mavi tek ekran çıkıyor. Bu ekranda konumunuzu paylaşın seçeneğine tıkladıktan sonra, WhatsApp ve başka platformlar üzerinde konum atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrı olarak paylaşımın ne civarindan süreceğini de bu paylaşım ekranın sol üst kısmından ayarlayabiliyorsunuz.

Her ne civarindan WhatsApp üzerinden konumunuzu paylaşma Daha dahada basit olsa da, bu kalite sayesinde konum paylaşma her platformda basit tek şekilde yapılabilecek.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Google Haritalar konum paylaşma özelliği Sahiden de kullanışlı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

googlegoogle haritalargoogle haritalar güncellmegoogle haritalar konum paylaşmakonum atmakonum atma özelliğikonum paylaşmayeni konum paylaşma özelliği

Leave a reply