Google Chorme daha az bellek kullanacak

0
148

Google, RAM kullanımıyla dikkat çeken Chorme tarayıcıda mühim tek farklık yapmaya hazırlanıyor. Chorme tarayıcı 2021 itibariyle dahada az RAM kullanacak. Google geliştiricileri tarayıcının Windows 10 sürümü amaciyla TerminateProcess fonksiyonundan güç alacak.

TerminateProcess fonksiyonu kullanılacak

https://shiftdelete.net/?p=442692&preview=true

Google Chorme geliştiricileri hazırladıkları rapora göre Windows 10’un TerminateProcess fonksiyonunu kullanmayı düşünüyorlar. mevzubahis fonksiyon kullanıcının kapatmış olduğu uygulamalarının art planda çalışmaya süre gelen işlemleri de temizleyerek sistemin performansında tek iyileştirme sağlıyor.

Çalışmakta var olan işlemlerin kapatılmasının donanım kaynakları yazılım içerisindeki zorluğu hasebiyle Chorme geliştiricileri tertemiz senede Windows 10’un TerminateProcess API‘sinden kullanarak hemide kullanım esnasında sekmelerin kapatılmasıyla ayni vakitte da tarayıcının kapatıldığı vaziyette RAM kazanımının maksimum seviyede olacağı düşünülüyor.

Hali hazırda kullandığımız Chorme’da çok sayida açık var olan sekmeleri kapattığımızda RAM kullanımında rastgele tek değişme olmadığını ele alırsak, kullanılacak TerminateProcess fonksiyonu sayesinde RAM kullanımında mühim tek derecede azalış ve sistemde hızlanma görebileceğiz, özellikle de 8 GB ve altındaki RAM’e sahip bilgisayarlarda hissedilir tek hızlanma sağlayacak.

googleGoogle ChormeramTerminateProcess

Leave a reply