Fransa merkezli Türk firmadan Yozgat’a 4.8 milyon liralık yatırım

0
194

Yeni kuşak plaka teknolojisi kar ve çamurun yüzeyinde kalmadığı, siilinme ve kararmaya karşı nihayet derece dayanıklı var olan ve en ehemmiyetlisi üzerinde bulunan QR kod, elektronik çip, hologram ve seri numarasi sistemleriyle güvenlik açısından hatri sayilir büyüklükte kolaylık sağlıyor.

Fransa’da bulunan hayat plaka pazarının Türk üreticilerinden Zifort Immatriculation sektördeki değişimi ve Türkiye’nin bu değişime ayak yalan süresini planlayarak Yozgat’a 4.8 milyon Lira değerinde tek yatırım yaptı. Türkiye’de senede vasati olarak 8.5 milyon adetlik tek plaka satışı gerçekleştiğini düşünürsek, otomobil pazarının büyüyeceğini de bu vaziyete eklediğimizde pazarın ne civarindan mühim olduğunu ayrım edebiliyorsunuz.

Firmanın yönetim heyeti Başkanı Abdullah Demirbaş, “Türkiye olarak hayat pazarında laf sahibi olabileceğimize içtenlikle inanıyoruz. Bunun amaciyla ihtiyacımız var olan şey İhtiyaç duyulan asagi yapı hizmetlerinin oluşturulması. 28 avrupa ülkesinde plaka pazarı büyüklüğü 750 milyon dolara yaklaşırken, sektör hissesi her sene yüzde iki oranında büyümeye ayni ritimde devam ediyor. Avrupa’ da vasati 1000 kişiye, 602 araç düşerken, senede 8.5 milyon plaka satışı yapılan ülkemizde ise 1000 kişiye vasati 282 araç düşüyor. Covid-19 krizi hasebiyle senelik bazda sektörde yüzde 5 oranında tek kayıp mevzubahis ama 2021 seneninde yüzde 5 oranında tek büyüme bekliyoruz.” dedi.

Plaka sektörü, tertemiz araçlardan doğan ihtiyaçlar başta olmak üzere, 2. el otomobiller ve var araçlarda hasara dayalı değişim yapan tek pazardan oluşuyor. Pazardaki maksimum büyümeyi ise ticari otomobiller oluşturuyor.

Avrupa büyüme hayat güvenlik Fransa sektör laf ülkemiz Yozgat

Leave a reply