Facebook’tan Zoom benzeri yeni uygulama!

0
434

Geçtiğimiz günlerde Facebook, kullanıcıların messenger üzerinden dahada huzurlu görüntülü konuşabilmeleri amaciyla tertemiz özelliklerini sunacağını bildirmişti. derhal peşinden 50 kişiye civarindan görüntülü konuşabilme özelliğini Instagram uygulamasıyla birlikte de sundu. bu erken ise Facebook, toplu konuşma amaciyla tertemiz tek uygulama tanıttı. Zoom benzeyen uygulama Facebook CatchUp dikkat çekecek!

Zoom benzeyen uygulama Facebook CatchUp tanıtıldı!

Facebook‘un araştırma ve geliştirme kismindan en nihayet deneysel uygulama, sesli grup aramalarına hususi geldi. CatchUp, sevdiklerinizle hasbihal etmek amaciyla tek vakit ayarlama ve toplu konuşabilme sıkıntılarını ortadan kaldırıyor. Konuşmaya hazır olduğunuzu gösteren tek durum ayarlayabilir ve en çok sekiz kişilik müzakere yapabileceğiniz gruplar oluşturabilirsiniz.

Arkadaşlarınız ve aileniz amaciyla gruplar oluşturabilirsiniz, böylelikle her biri uygun olduğunda, tek bir dokunuşla hepsiyle çağrı başlatabilir, aynı anda konuşabilirsiniz. Şirketin Bir takım iletişim uygulamalarında da olduğu gibi, telefonunuzun kişi listesiyle de çalışabilen CatchUp‘ı kullanmak amaciyla tek Facebook hesabına ihtiyacınız olmayacak. CatchUp’ın gizlilik ayarları aracılığıyla da iletişimde kalmak istediğiniz kişileri kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Bugün ise Facebook, görüntülü konuşma amaciyla tertemiz tek uygulama tanıttı. Zoom benzeyen uygulama Facebook CatchUp dikkat çekecek! - ShiftDelete.Net

TechCrunch’a yapılan açıklamada, Facebook yetkilileri COVID-19‘un çoğu insanı haneleriyle sınırlandırmasından evvel de CatchUp üzerinde çalışıldığı söyledi. ama pandemi hasebiyle Ar-Ge bölümü var olan NPE ekibinin geliştirmeyi hızlandırma aşamasına girdiği açıklandı.

Geçtiğimiz hafta CEO Mark Zuckerberg, çok sayıda çalışanının haneden kalıcı olarak çalışmasına müsaade etme tasarılarını da açıklamıştı. Uzaktan çalışmaya geçiş ile ahenk gösteren olarak, Facebook dahada çok iletişim aracı üzerinde çalışacak ve CatchUp da bu kararın evvel ürünlerinden biri olacak benzeri görünüyor.

Birçoğumuz pandemi yayıldıkça iletişim seklinde kalmak amaciyla video görüşmelerine yöneldik, ama ne civarindan yakın olursanız olun yüzünüzü ailenize ve arkadaşlarınıza göstermek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, CatchUp iletişimi sürdürmek amaciyla uygun tek çözüm olacak benzeri duruyor. ABD’de iOS ve Android‘de kullanılabilir vaziyette var olan uygulamanın yakında başka ülkelere de gelmesi bekleniyor.

CatchUpFacebook CatchUpZoom benzeyen uygulama

 

Leave a reply