En iyi 10 ekran kartı! Sınırları zorlamak isteyenler için!

0
201

Bilgisayarların olmazsa olmaz donanımlarından biri de ekran kartları. bu yüzden ekran kartlarının sağladığı performans, tek bilgisayarın gücünün alana koyuyor. Bu listede de en iyi 10 ekran kartı modelini sizin amaciyla hazırladık. Listedeki sıralamayı hazırlarken, benchmark testlerinin kaynak olarak alındığını belirtmemizde yarar var. Bu listede bulunan modeller en pahalı ekran kartı listesinde bulunmaya da aday.

Günümüzde ekran kartları, oyuncular tarafından yakından takip ediliyor. Bir hayli ekran kartı modeli de oyun odaklı olarak üretiliyor ve en pahalı ekran kartı listelerinde boy gösteriyor. ama bu listede Yalnızca oyun odaklı üretilmeyip, üst sıralarda bulunan yeni sezon modelleri de görebilirsiniz.

En iyi 10 ekran kartı modeli

Performansıyla göz dolduran ekran kartlarını incelediğimizde fiyatlarının tek hayli çok olduğu görülüyor. çok rekabetin yaşandığı ekran kartı piyasasında AMD ve NVIDIA kozlarını paylaşıyor.

Ancak listeye bakıldığında NVIDIA’nın Bir hayli modeliyle üst sıralarda olduğu görülüyor. bu yüzden de sektör hissesi kullanım oranlarında NVIDIA ekran kartları dahada çok oranlara sahip.

Listede bulunan modellerin, masaüstü bilgisayarlar ve iş bilgisayarları amaciyla üretilenler olduğunu belirtmekte yarar var. Zira masaüstü bilgisayarlar ve iş istasyonları amaciyla üretilen donanımlar, laptop bilgisayarlar amaciyla üretilen donanımlardan dahada çok performans sağlıyor.

Şimdi en pahalı ekran kartı diyebileceğimiz, çok performanslı ekran kartları listemize başlayalım. Liste süresince modellerin esas özelliklerini ve fiyatını inceleyebilirsiniz. Sıralama amaciyla PassMark Software tarafından yapılan testler baz alındı. bu yüzden testlerin tek noktadan yapıldığını, böylelikle aynı testlerin uygulandığını söyleyebiliriz. Bu da modeller ile alakalı emin test neticelerini alana çıkarıyor.

10. NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

en iyi 10 ekran kartı

Listemize oldukça çok performanslı tek ekran kartıyla başlıyoruz. GTX ekran kartları arasında kuvvetli performansıyla adından laf ettiren model, PCIe 3.0 x16 ara birim bağlantısıyla kullanıcılarla buluşuyor. 1480 MHz çekirdek hızına sahip var olan model, 1750 MHz hafıza hızıyla işlemleri gerçekleştiriyor. 11 GB GDDR5X Hafızası bulunan model, 352 bit değerine de sahip. Ekran kartı, DirectX 12.0 ve OpenGL 4.5 desteğine sahip.

GTX 1080 Ti performans testi sonuçlarına baktığımızda ise bizi 17.335 puanlık skor karşılıyor. Aldığı bu puanla listemize 10. sıradan giriş yapmayı muvaffak olan bu model şu anda 7.000 Lira ile 8.000 Lira arasında değişen ücret etiketine sahip.

ekran kartıen kuvvetli ekran kartlarıen iyi 10 ekran kartıgtx ekran kartlarıNvidia Ekran KartlarıRTX ekran kartları

Leave a reply