Elon Musk, Bitcoin iddialarına yanıt verdi-haberi

0
19

Tesla CEO’su Elon Musk sabahın erken saatlerinde paylaştığı tweet ile hakkında çıkan spekülasyonlara cevap verdi. Kripto para dünyası gözlerini yine ünlü girişimcinin üzerine çevirdi.

Pazar günü milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’da yaptığı paylaşımlarda Tesla şirketinde bulunan Bitcoin varlıklarını sattığını ya da satabileceğini ima etmişti. Bunun üzerine BTC fiyatları büyük bir düşüş yaşadı. Çok geçmeden Musk’tan konuya ilişkin beklenen açıklama geldi.

“Tesla, Bitcoin satmadı”

Musk’ın attığı tweet’ten sonra Bitcoin, 42 bin dolara kadar gerileyerek son 3 ayın en düşük rakamlarını gördü. Sosyal medyadan piyasayı kasten dalgalandırmakla suçlanan Musk spekülasyonları sonlandırmak adına şu açıklamayı yaptı:

“Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için Tesla, Bitcoin satmadı.

Elon Musk Twitter’da TT oldu

Son günlerde Bitcoin’i hedefi haline alan Elon Musk hafta sonunu çarpıcı açıklamalarla tamamladı. Bitcoin’in bir avuç madencilik şirketi tarafından kontrol edilen, merkezileşmiş bir yapıya sahip olduğunu dile getiren girişimci, BTC‘yi adeta topa tuttu.

Bitcoin’in bağımsız olmadığını, bunun bir aldatma olduğunu iddia eden Musk’ın bu cümlelerinden sonra popüler kripto para birimi çöküşe geçti. Öncesinde 49-50 bin dolar bandından işlem gören Bitcoin, 42 bine geriledi. Bunun üzerine sosyal medya kullanıcıları #ReportElonMusk etiketiyle ünlü girişimciye tepki mesajları yağdırdı.

bitcoinelon muskTesla

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply