Dünyanın ilk antibakteriyel telefonu piyasaya çıkıyor

0
66

Dünyayı tesiri altına alan corona virüsü (Covid-19) salgının derhal peşinden teknoloji şirketleri hijyen yarışına girdi. İngiltere’de teknoloji firması Bullitt, bakterilerin çoğalmasını ve dağılmasını engelleyen evvel akıllı telefonu üretti.

Cat S42 olarak adlandırılan akıllı telefonun yüzeyinde bulunan gümüş iyonlar, bakteri veyahut virüsleri öldürmese de patojenlerin dağılmasını önlüyor.

BAKTERİ SAYISINI AZALTIYOR

Firma yetkilileri akıllı telefonun bakteri sayısını 15 dakika içinde yüzde 80, 24 saat içinde yüzde 99,9 oranında azalttığını argüman etti.

Foto: DHA

SABUNLU SUYLA YIKANABİLİYOR

Telefonun üretici mühendisleri, cihazın Tamamiyle su geçirmez olduğunu ve temiz kalması amaciyla itinali olarak sabun ve su, dezenfektanlar ve Hem de çamaşır suyu ile yıkanabileceğini açıkladı.

Bullitt Group reis Yardımcısı Peter Cunningham, “Sağlık veyahut yasamsal bakım ortamında çalışan müşterilerimiz amaciyla yasamsal önem taşıyor. Ürünümüz yeryüzünde tek. Şimdiden yoğun istek alıyoruz” dedi. (DHA)

Foto: DHA

İlginizi ÇekebilirCoronada pıhtı tehlikesi: Nedeni virüsteki çıkıntılarCoronada pıhtı tehlikesi: Nedeni virüsteki çıkıntılar

İlginizi ÇekebilirŞimdilik resmi aşımız belli oldu: Milyonlarca doz CoronaVac geliyorŞimdilik resmi aşımız belli oldu: Milyonlarca doz CoronaVac geliyor

Çin Corona İngiltere sağlık Teknoloji ülkemiz

Leave a reply