Diyanet TV nasıl yüklenir? Diyanet TV frekans ayarı nasıl yapılır?

0
212

Diyanet TV nasıl yüklenir veya Diyanet TV frekans ayarı nasıl yapılır? Pandemi nedeniyle okullar için kullanılan uzaktan eğitim çözümü şimdi de Diyanet tarafından, dini eğitim için kullanılacak. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, geçtiğimiz günlerde ilk dersin 29 Haziran Pazartesi günü yapılacağını açıklamıştı.

Diyanet TV frekans ayarı nasıl yapılır? Diyanet TV nasıl yüklenir?

Hafta içi her gün, Diyanet televizyon ve dijital yollar aracılığıyla çevrim içi dini eğitim verecek. Program ise şu şekilde; saat 10.30’da Kur’an’ı Öğreniyorum dersi, saat 11.00’da Dinimi Öğreniyorum dersi başlayacak. Bu dersler sonrasında ise bir de saat 17.00’da Kur’an Okuyorum dersi olacak. Peki bu derslere izlemek için Diyanet’in yayınına nasıl erişilir?

Frekans bilgileri

HD yayın için frekans bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

Frekans: 12.380

Polarizasyon: Dikey (V)

Sembol: 27.500

FEC: 3/4

SD yayın için frekans bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

Frekans: 12.422

Polarizasyon: Yatay (H)

Sembol: 30.000

FEC: 3/4

Diyanet TV frekans ayarı

Diğer yandan, eğer D Smart, Digitürk, Tivibu veya Teledünya kullanıcısıysanız, frekans ayarlarını düzenlemeye ve girmeye ihtiyaç duymayacaksınız. Bu platformlarda, Diyanet TV’nin kaçıncı kanalda olduğunu aşağıda görebilirsiniz.

D Smart: 104. Kanal

Digitürk: 68. Kanal

Tivibu: 49. Kanal

Teledünya: 43. Kanal

Ayrıca yayınları YouTube üzerinden de takip edebilirsiniz. Aşağıda Diyanet’in YouTube kanalını görebilirsiniz ve oradan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Diyanet TVDiyanet TV frekansDiyanet TV nasıl yüklenir?

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply