Corona virüs ilacı için kritik gelişme! BBC duyurdu

0
294

İngiliz medya kuruluşu BBC, dünyayı umutlandıran haberi paylaştı. Haberde corona virüs ilacı amaciyla hayat kurtardığı belirtildi. nihayet dakika bilgisi olarak geçen haberde, Dexamethasone adli ilacın COVID-19 hastalarında kullanıldığı belirtildi.

Uzun vakittir Bir hayli ülkede ilaç ve aşı çalışmaları ayni ritimde devam ediyordu. Şu anne dek hayat genelinde 7,82 milyon corona virüs vakası ve 432 bin can kaybı bulunuyor. eğer gelen haberler doğruysa insanlığı tehdit eden virüse karşı hatri sayilir büyüklükte güç kazanılacak.

Corona virüs ilacı amaciyla haber

Virüsün hayat genelinde salgın tehlikesi oluşturduğu biliniyor. Salgının yoğun olarak yaşandığı ülkelerden biri var olan İngiltere’den virüsün ilacı ile alakalı sevindiren havadis geldi. BBC, Dexamethasone adli ilacın, virüs hasebiyle ağır hastalık içinde var olan kişilere uygulandığını belirtti. pahali olmayan ve basit ulaşılabilir var olan ilacın hastaların yasama tutunmasına yardım ettiği belirtildi.

İlacın düşük dozla birlikte solunum cihazına bağlı var olan hasta kisi olanlarda uygulandığı ve vefat oranını üçte tek oranında azalttığı belirtildi. Oksijen verilmesiyle de birlikte vefat oranında azalışın beşte bire civarindan indiği kaydedildi.

Corona virüs ilacı, söylenene göre Oxford Üniversitesinde rehabilitasyon gören iki bin hastaya uygulandı. İlaç verilen hastalar ve ilaç verilmeyen dört bin hastanın neticeleri karşılaştırıldığında, hastalık kaynaklı vefat riskinin yüzde 40’tan yüzde 28’e düştüğü gözlendi. Solunum cihazına bağlı var olan hasta kisi olanlarda ise nispet yüzde 25’ten yüzde 20’ye inmeyi başardı.

corona virüs ilacı

Hasta başına 10 hergün Dexamethasone kullanımının 5 pound benzeri tek maliyet oluşturduğu belirtilirken, hayatı kurtulan tek hastanın vasati 35 pound ile bunu gerçekleştirebileceği belirtildi. Ayrı olarak ilacın küresel olarak da ulaşılabilir olduğu söylendi.

Görevli Prof. Landray, eğer ahenk gösteren görülürse bütün hastalara gecikmeden bu ilaçla rehabilitasyonun yapılacağını belirtti. Bu ilacı kullanan kişilerin de hanede kalması ve dışarı çıkmaması gerektiği belirtildi.

coronacorona virüscorona virüs ilacıDexamethasone

Leave a reply