COM Surrogate (dllhost.exe) nedir? Virüs mü?

0
128

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda karşımıza çıkan COM Surrogate Başka bir deyişle dllhost.exe kullanıcılarda tedirginliğe neden olabiliyor. görev Yöneticisine girerek arkaplanda çalışan uygulamara bakarken bu uygulamayı gören kullanıcıların aklına evvel gelen genellikle: dllhost.exe virüs mü? suali oluyor. COM Surrogate dllhost.exe nedir? sualine ayrıntılı tek şekilde cevap verdik.

COM Surrogate (dllhost.exe) nedir?

Bileşen Nesne Modeli mananına gelen COM, Microsoft tarafından 1993 seneninde sunulan, geliştiricilerin çok sayida programlama dillerini kullanarak, COM nesneleri yaratmalarına yarayan arabirim olarak karşımıza çıkmaktadır. COM’un anne emeli minik resimler oluşturmak, görüntüleri, videoları ve dosyaları işlemek.

COM Surrogate (dllhost.exe) nedir?

Kurgulanan bu durum Bir takım sorunlara yollar açtığı amaciyla de Microsoft, COM Surrogate isminde tertemiz tek arabirim yaratarak, sorunların önüne geçmeyi amaçlamıştır. Surrogate, COM nesnesinin çökmesi seklinde o anki işlem dışında tertemiz tek COM nesnesi oluşturmayı ve başka COM nesnesinin çökmesini gerçekleştirmektedir.

COM eşleşmesinin işleme alınması ile de anne pc işlemi çökmeden çalışmaya ayni ritimde devam eder. Ayrı olarak COM Surrogate işleminin barındırdığı COM nesneleri, kişisel bilgisayarımızda “dllhost.exe” ismi ile yer alır.

dllhost.exe virüs mü?

Yukarıda belirttiğimiz üzere dllhost.exe dosyası, Windows işletim sisteminin tek parçası. netlikle tek virüs değil, ama burada üzücü var olan ayrinti Bir takım zarar veren yazılımların bu dosya üzerinden işlem gerçekleştirmeye çalışması.

dllhost.exe virüs mü?

Eğer bu uygulamanın bilgisayarınızda çok fazla işlemci ve hafıza tüketimine kapı araladığını görürseniz, virüs bulaşmış olma olasiligi oldukça yüksektir. bu yüzden iyi tek antivirüs yazılımı ile bilgisayarınıza taramanızı öneri ediyoruz.

En iyi antivirüs programları (2020)

en iyi antivirüs programları (2020)

En iyi antivirüs programları listelerinin en güncelini mi arıyorsunuz? en iyi antivirüs programları 2020 adli liste sizlerle birlikte!

Bu uygulamayı / dosyayı kaldırabilir miyiz?

Windows’un tek parçası olduğu amaciyla dllhost.exe dosyasını kaldırmanızı Katiyen öneri etmiyoruz. çünkü uygulamaların düzgün çalışmaması başta olmak üzere işletim sisteminde ağırbaşlı meseleler ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Zati direk bu dosyası silmeniz mümkün değil.

Windows bunun için engel oluyor, ama USB diske rastgele tek Linux dağıtımını kurarak dosyayı silmeyi deneyenlerin olduğunu gördüğümüz amaciyla bu konuyla alakali tek ikaz uygulamak istedik.

COM Surrogatedllhost.exegüvenlikwindowswindows 10

Leave a reply