Çocuklar için TikTok uygulaması Zigazoo yayınlandı

0
309

Zak Ringelstein tarafından “çocuklar amaciyla TikTok” emeliyle oluşturulan Zigazoo platformu yayınlandı. Uygulama ile birlikte ailelerin endişeleri de artmaya başladı. Bilinen TikTok ile emeli çok değişik var olan uygulama, pandemi sürecinde çocuklara eğitsel etkileşim saglamak istiyor.

Çocuklar amaciyla TikTok uygulaması Zigagoo yayınlandı

Karantina sürecinde akıllı aygıt kullanım sürelerinin öğrenmeyi menfi etkilediğini düşünen Zak Ringelstein, çocukların “dijital diyet” uygulaması gerektiğini söylüyor. UClass platformunun da kurucusu var olan meşhur geliştirici, çocuklar amaciyla TikTok sloganıyla açıklama ettiği Zigazoo uygulamasını tanıttı.

çocuklar amaciyla tiktok zigazoo

Çocukların video olarak hazırlanmış alıştırmaları tekrar video olarak yanıtlayabileceği ve cevaplarını paylaşabileceği Zigazoo fiyatsız olarak iOS ve Android amaciyla sunuldu. İçerisinde deney olarak karbonat kullanarak suni volkan yapma benzeri Bir hayli değişik muhtevası barındıran uygulama, mektep öncesi ile ortaokul çağı arasındaki çocukları amaç kitlesi olarak belirlemiş.

Ringelstein, çocukların güvenliğini savunmak yerine platformun evvela anne-babalar tarafından kullanılmasını öneriyor. Bununla birlikte tek kullanıcının içeriklerini görebilmeniz amaciyla o kişiyi arkadaş olarak eklemeniz gerekiyor. Bu metotla siber zorbalığın da önlenmesi hedefleniyor.

Uygulamayı kısa içerikler amaciyla optimize eden Ringelstein, uygulamayı oluştururken Susam Sokağı‘ndan ilham aldığını belirtti. Zigazoo internet sitesinde Yalnızca tek aylık periyotta 100 bin indirme/yükleme istatistiğine ulaşıldı. Zigazoo kurucusu, sitenin emelinin tamamıyla çocukların güvenliğini sağlamak şartıyla onlara öğrenme ve eğlence fırsatı saglamak olduğunu sözlerine ekledi.

çocuklar amaciyla yasamsal medyaçocuklar amaciyla tiktokeğitim amaciyla tiktoksosyal medyazigazoo

Leave a reply