Çin’de iPhone 12 izdihamı: 1.47 milyon adet ön sipariş

0
99

iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 mini satışları beklentilerin üzerine çıkmayı başardı. Kısa bir süre önce bu seriyi kullanıcılar ile tanıştıran Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ikilisini 23 Ekim 2020 tarihinde satışa sundu.

iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max ise bugün satışa sunuldu ve satışa sunulduğu an tahminleri altüst etti. Jingdong olarak da bilinen ve Çin’in en büyük e-ticaret sitesi olan JD aracılığı ile tamamlanan ön sipariş işlemlerinin sayısı birçok kişiyi şaşırttı.

iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 mini satışları çoştu

JD tarafından yapılan ilgili açıklamada stokların bitmek üzere olduğu belirtildi. iPhone 12 Pro Max isimli modelin şimdiye kadar 890 bin adet ön sipariş aldığı öğrenildi. Mini modeli ise 580 bin adet kişiden talep gördü.

Toplam 1.47 milyon adet ön sipariş alındığı tespit edildi. Bu sayının şu anda 1.50 milyona ulaştığı söyleniyor. Dilerseniz bu iki modelin özelliklerini kısaca şöyle bir hatırlayalım.

iPhone 12 Pro Max satışları

Mini isimli modelde 5.4 inç büyüklüğünde olan bir ekran mevcut. Pro Max ise büyüklüğü 6.7 inç olan bir ekran ile dikkat çekiyor. Her iki modele de A14 Bionic isimli bir işlemci güç veriyor. Apple, iPhone 12 ailesinde yer alan modellerin yere düşme konusunda diğer iPhone modellerine göre 4 kat daha dayanıklı olduğunu söylemişti.

Düşmeye karşı dayanıklı olan bu ikilinin suya karşı da dayanıklı olduğu ve 6 metrede yarım saat boyunca hiçbir arıza meydana gelmeksizin çalışabildiği söylenmişti. Bunun dışında iPhone 12 Pro’da, 60 FPS ve 4x optik yakınlaştırma eşliğinde, Dolby Vision HDR özelliği kullanılabiliyor.

iPhone 12 mini satışları

iPhone 12 mini en fazla 12W eşliğinde şarj edilebilecek. Diğer iPhone 12 modelleri ise en fazla 15W’lık şarj aletlerinden yararlanabilecek. Bu değerlerin üstüne çıkılamayacak. Son olarak bu modeller hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantı adreslerine tıklayabilirsiniz.

iPhone 12 Mini tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

iPhone 12 Mini tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Apple, merakla beklenen iPhone 12 ailesini tanıttı. İşte ailenin en küçüğü iPhone 12 Mini özellikleri ve fiyatı hakkında tüm ayrıntılar!

iPhone 12 Pro Max tanıtıldı; en gelişmiş iPhone!

iPhone 12 Pro Max tanıtıldı; en gelişmiş iPhone!

Apple, yeni iPhone 12 serisini bugün yaptığı etkinlik ile tanıttı. Peki amiral gemisi olan iPhone 12 Pro Max özellikleri ve fiyatı nasıl?

AppleiPhone 12iphone 12 miniiPhone 12 ProiPhone 12 Pro Max

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply