Chrome ödeme yöntemleri için önemli yenilik getiriyor

0
459

En çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Chrome, ödeme yöntemleri konusunda kullanıcıların işine yarayacak özelliğe sahip. Bu özellik sayesinde alışveriş kısmında Chrome, kart bilgileri için otomatik doldurma yöntemini kullanıyor.

Kart bilgilerinin otomatik olarak doldurması beraberinde güvenlik sorularını da akıllara getiriyor. Google, kullanıcılara ait kart bilgilerinin güvenliği için önemli bir yeniliği hayata geçiriyor. Bu yöntem mobil cihazlara odaklanmış durumda.

Chrome ödeme yöntemleri daha güvenli olacak

Online olarak sık alışveriş yapan kullanıcılar, kart bilgilerini kaydedilerek hızlı işlem yapılabilmesini sağlayabiliyor. Bunun sayesinde her sipariş adımında kart bilgilerinin tekrardan girilmesine gerek kalmıyor. Ancak bu durum bazı kullanıcılar tarafından doğru bulunmuyor. Çünkü başka kişilerin eline geçen cihazlarda, kolaylıkla bu özelliğin kullanılıp alışveriş yapılabileceği düşünülüyor.

Bunun önüne geçmek isteyen Chrome, ödeme yöntemleri için bir ayar getirdi. Bu ayarla birlikte alışverişler için otomatik doldurulan kart bilgileri, telefon kilidiyle devreye girecek. Böylelikle kart bilgilerinin doldurulması için yüz tanıma, parmak izi ve telefon şifresinin girilmesi gerekecek. Kart bilgileri güvenlik aşamasını geçtikten sonra ilgili yerlere girilecek.

chrome kart bilgileri

Daha önceden kart bilgileri otomatik olarak giriliyor ve sadece üç haneli olan CVC numarasının girilmesi gerekiyordu. Yeni özelliğe dair ayar ise tarayıcı üzerinde Ayarlar > Ödeme Yöntemleri > Ekran Kilidi sekmesinde yer alacak.

Özellik henüz geliştirme aşamasında. Ancak yakın zamanda kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Chrome kart bilgileri için güvenlik özelliğinin Android, Linux, macOS ve ChromeOS cihazlarda kullanılması bekleniyor.

chromechrome ödemechrome ödeme yöntemlerigoogle chrome

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply