Bu yılın üçüncü çeyreğinde en çok indirilen uygulama!

0
203

Mobil uygulamalar her geçen vakit popülerliğini artırıyor. Bu sene üçüncü çeyreğine gelmişken SensorTower tertemiz veriler yayımladı. En çok indirilen mobil uygulama bu noktada karşımıza önlenemeyen yükselişiyle çıkıyor. İşte bu sene üçüncü çeyreği amaciyla yayımlanan rakamlar:

En çok indirilen mobil uygulama: TikTok

TikTok hızla dünyanın en hızlı büyüyen ve popüler vaziyete gelen uygulaması oluyor. Bunun nedeni ise başka uygulamaların aksine gençlere dahada çok sesleniyor olmasında yatıyor. ABD ile TikTok arasında tek ”yasaklama” gerilimi yaşansa da uygulama popülerliğini artırmaya ayni ritimde devam ettiğini rakamlar ile kanıtlıyor.

en-cok-indirilen-mobil-uygulama-00

Yeni rakamlara göre TikTok, oyun dışında en hızlı yükseleyen mobil uygulama oldu. Bunun yanında TikTok şimdi maksimum kazanç sağlayan ve en çok indirilen uygulama olarak kendisinin içinde rekor kırıyor.

Bu sene üçüncü çeyrek rakamlarına göre, uygulamada takriben 30 milyar dolar harcama yapıldı. 2019 yılının aynı dönemine mukayese et yüzde 32’lik tek artış laf konusu.

TikTok amaciyla hemide App Store kullanıcıları tarafından ayni vakitte da Play Store kullanıcıları tarafından, oldukça çok harcama yapıldı. App Store’dan 19 milyar dolarlık tek istikbal sağlayan TikTok, Play Store’dan ise 10,3 milyar dolar kazanmayı başardı. başka en çok indirilen uygulamalar ise aşağıdaki tabloda gösteriliyor:

en-cok-indirilen-mobil-uygulama-01

en çok indirilen mobil uygulamamobil uygulamaTikToktiktok en çok indirilen mobil uygulamatiktok lider

Leave a reply