Bu da oldu: Instagram’da iki aylık bebek satışı!

0
269

Instagram Yalnızca ülkemizde değil, dünyanın da en çok kullanılan mobil uygulamaları arasında yer alıyor. Haliyle mühim tek kitleye hitap ediyor. Bu yasamsal ağda dahada çok tüketime baz alinarak satışlar görüyor olsak da İran’da çok enteresan tek olay yaşandı. İran’da üç kişi Instagram’da bebek satmaya çalıştığı şüphesiyle tutuklandı. Instagram’da iki aylık bebek satışı ile dikkat çeken olay BBC’de havadis oldu.

Kan donduran: Instagram’da iki aylık bebek satışı

Sosyal medya her ne civarindan eğlenceli olsa da kan donduran tek yanı da bulunuyor. O kan donduran yanlarından birisi de yakın vakit evvel alana çıktı. İran’da üç kişi, birisi 20 hergün tek ötekisi ise iki aylık var olan bebekleri satılığa çıkartmaya çalıştı. Kulağa çok enteresan gelse de Tahran’da gerçekleşen olay kısa müddette alana çıktı.

İşin tek başka enteresan yanı ise bu kişiler bebekleri 500 dolar karşılığında satın almışlardı ve sanki cansız tek ürünmüş benzeri üstüne kâr koyarak iki bin dolar ile iki bin 500 dolar aralığında, satmaya çalışmışlardı. Şaşkınlık olusturan olayın derhal peşinden tutuklanan kişilerden birisi, bebeklerin dahada iyi geleceklerinin olması amaciyla bu satışı yapmaya çalıştıklarını söylemiş.

Maalesef ki bu İran’da yaşanan evvel olay değil. Önceki senelerde da fakir var olan kadınlardan, bebek satın alan kişiler yargılanmış ve olay ile alakalı analiz yapılmıştı. Mahkeme, Instagram‘ın mevzubahis satışları engellemek noktasında adımlar atması amaciyla çalışmalarını sürdürüyor.

InstagramInstagram bebek satışıInstagram’dan bebek satmaya çalıştılar

Leave a reply