Bir güvenlik araştırmacısı, Nissan marka aracını hackledi

0
111

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomobiller da akıllı vaziyete geldi. Otonom sürüş sistemlerinin ve elektrikli araçların yaygınlaşması otomobil piyasasinin dahada çok siber güvenlik saldırısına maruz kalmasına neden oldu. tek güvenlik araştırmacısı, Nissan marka aracının bilgi-eğlence sistemini hackledi.

Güvenlik uzmanı, Nissan aracının bilgi-eğlence sistemini hackledi

Özellikle elektrikli araçlarda derhal hemen her işlem yazılım ile denetim ediliyor. Bu sebepten dolayı elektrikli otomobiller siber güvenlik saldırılarına dahada çok maruz kalıyor.

Bir güvenlik araştırmacısı, Nissan marka aracının bilgi-eğlence sistemini hackledi

Geçtiğimiz aylarda tek siber güvenlik firması, Tesla Model S’i hackleyerek bütün sistemlerini uzaktan denetim etmeyi başardı. tek güvenlik araştırmacısı, Bosch marka bilgi-eğlence ünitesine sahip Nissan aracını hacklediğini açıkladı.

Bilgi-eğlence siteminde keşfedilen açık, 2015 sonrası üretilen Xterra, Rogue, Sentra, Altima, Frontier ve Bir takım Nissan ticari otomobiller dahil Bir hayli modeli etkiliyor. fiziki erişim sonrasında USB aygıt kullanarak sistemi hackleyen araştırmacı, kullandığı yazılımları da Github üzerinden paylaştığını açıkladı.

Güvenlik araştırmacısı, bilgi-eğlence sisteminde Bosch lcn2kai kullanılan başka markaların da bu açık sayesinde hacklenebileceğini belirtti. Buraya tıklayarak yapılan işlemlere göz atabilirsiniz.

bilgi-eğlence sistemihackhacklendinissan

Leave a reply