Bazı iPad Pro modelleri yazılımsal bir hatayla karşı karşıya!

0
266

10.5 inçlik ekrana sahip var olan Apple iPad Pro, Haziran 2017‘de piyasaya sürülmüştü. O günden bu yana son ani çok haftaya kadar aygıt ile alakalı rastgele tek yazılımsal veyahut donanımsal tek mesele alana çıkmamıştı. ama Bir takım kullanıcıların Apple’ın resmi forum sayfasındaki paylaşımlarına göre iPad Pro bootloop sorunu yaşıyor!

iPad Pro bootloop meselesi ile karşı karşıya!

Geçtiğimiz günlerde 10.5 ‘ tek iPad Pro kullanıcısı cihazın rastgele tek uygulama açık olmamasına karşın 30 ila 45 saniyede tek tekrar başladığını yazdı. İddiaya göre bu sorun, iPadOS 13.4.1 güncellemesiyle gerçekleşmeye başladı. Aynı modele sahip başka tek iPad kullanıcısı Nisan ayında yüklediği tertemiz güncelleme ile tekrar başlama sorunuyla karşılaştığını bildirmişti.

iPad Pro bootloop meselesi ile karşı karşıya! - ShiftDelete.Net

Bu hafta ise forumda aynı mevzu hakkinda açılan başlıklar çoğalmaya başladı. 11 ‘ iPad Pro kullanıcılarından biri ise her 10 dakikada tek tekrar başlama sorunuyla karşı karşıya kaldığını argüman etti. Belirttiğine göre cihazı güncellemek veyahut tekrar başlatmak da meselesi çözmedi. Bir takım iPad Pro kullanıcıları cihaza hard reset atılmasını önerirken, hard reset sonrası meselesi çözülmeyen kullanıcılar da mevcut.

Bu hafta yayınlanan iPadOS 13.5 güncellemesinin de iPad Pro bootloop meselesi amaciyla çözüm getirmediği argüman ediliyor. Apple’ın mevzunun farkında olup olmadığı ve neden bu meselesi Yalnızca Bir takım kullanıcıların yaşadığı ile alakalı net tek bilgi yok. Bununla birlikte sorunun iPadOS 13.4.1 güncellemesiyle alakalı olup olmadığı da netlik kazanmadı.

Bu mesele cihazları kullanılamaz vaziyete getirdiği amaciyla Bir hayli kullanıcı bu durum amaciyla oldukça tepkili. Kısa süre içinde mevzu hakkinda Apple’dan resmi tek İzah bekleniyor.

10.5 ‘ ipad proapple ipadApple iPad Proipad proiPad Pro bootloopiPad Pro bootloop sorunuiPad Pro tekrar başlama sorunu

Leave a reply