Apple’ın yeni nesil AirPods’unda olacak sağlık detayı

0
211

Apple’ın tertemiz kuşak AirPods‘unda olacak sağlık ayrıntısı alana çıktı. Biliyorsunuz şirket şu sıralar AirPods Studio ile gündemdeki yerini koruyor. Apple akıllı saatleriyle dikkat çektiği sağlık alanına AirPods ile dahil olmayı tasarılıyor benzeri duruyor. İşte Apple AirPods sağlık detayı ile alana çıkanlar:

Apple AirPods sağlık ayrıntısı ile dikkat çekiyor

Yeni kuşak AirPods amaciyla geleceği söylenen, Apple’ın akıllı saatlerinde bulunan kandaki oksijen seviyesinin ölçülmesiyle birlikte kalp atış hızı hesaplanması benzeri özelliklerin ölçümü dahada basit vaziyete gelebilir. Yeni AirPods modeli için alana atılan sağlık detayı bu noktada dikkat çekiyor çünkü bu kablosuz kulaklığı dahada da akıllandırmak mananına geliyor.

Söz konusu alana çıkan tertemiz veriler ışığında Apple’ın istikbal kuşak AirPods modellerine ani çok sene içinde AirPods’lara tek “ortam ziya sensörü” ek edecek benzeri görünüyor. Bu sensör sayesinde belli tek süre evvel yukarıda saymış olduğumuz nitelikleri kazanacağı söyleniyor. ALS olarak olarak adlandırılan bu sensör, başka donanım özellikleriyle birleşmesiyle Apple Watch ile entegre çalışabilecek.

Elbette söylentiler bununla da sınırlı kalmıyor. tekrar bu sensör sayesinde kulaklığın baş hareketlerinin de algılanabildiği aktarılıyor. mevzubahis özellikler eğer eklenirse Apple’ın tertemiz kuşak AirPods’ları oldukça gelişecek benzeri görünüyor.

En yakın vakit içinde Apple’ın AirPods Pro modeli kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve iyi satış rakamlarına ulaştığını duyuran şirket, eğer bu hamleyi gerçekleştirirse kablosuz kulaklıklar noktasında ayrım yaratabilir.

airpodsAirpods ProAirPods tertemiz donanım özellikleriAppleapple airpods

Leave a reply