Apple’ın efsane özelliği Android ile buluşuyor!

0
257

iPhone, iPad ve Mac gibi cihazlar ile aşina olmayan kişilerin öğrendiğinde şaşırdığı özelliklerden birisi de, AirDrop. Oldukça büyük boyuttaki dosyaları bile kısa süre içerisinde iPhone – iPad ve Mac arasında transfer etmeniz mümkün.

AirDrop benzeri özellik daha fazla Android cihaza geliyor!

OPPO, Vivo ve Xiaomi, AirDrop benzeri bir işlev sunmak için bir dosya aktarım protokolü konusunda ortaklık sağladıklarını geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Üç markanın kullanıcılarına yılın başında sunulan bu özelliğe OnePlus, Realme, Meizu ve Black Shark katıldı.

Bunun sonucunda veri aktarımı, herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanmaya gerek olmadan hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Yerel sistem entegrasyonuna ek olarak, Wi-Fi P2P teknolojisini kullanmasıyla saniyede 20 MB‘lik  aktarım hızını da mümkün hale getiriyor.

Wi-Fi P2P özelliğinin, cihazların Wi-Fi işlevlerinde bir etkisi bulunmuyor.Dosya aktarım protokolü, ayrıca fotoğraf, video ve belgeler başta olmak üzere çeşitli dosya formatlarını destekliyor. Bu durumdan dünya çapında bulunan 400 milyondan fazla akıllı telefon kullanıcısının faydalanması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda OnePlus, Realme, Meizu ve Black Shark modelleri için yayınlanacak bir yazılım güncellemesi ile kullanıma sunulması bekleniyor.

airdropairdrop rakibiAndroidApple

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply