Apple Card ile iPad ve Mac almak kolaylaşıyor

0
350

Apple’ın giderek popüler bir hale gelen ödeme sistemi Apple Card ile ilgili yeni bir gelişme daha kaydedildi. Bundan böyle çeşitli Apple ürünlerini almak isteyen kullanıcılara, Apple Card taksit imkanı sunulacak. Böylece kullanıcıların sadece iPhone modellerine ulaşımı değil, iPad ve Mac modellerine ulaşımları da Apple Card ile kolaylaştırılmış olacak.

Apple ürünlerine Apple Card taksit imkanı sunulacak

Bloomberg tarafından ortaya çıkartılan yeni bilgilere göre Apple Card’ın taksit imkanı iPad, Mac ve AirPods gibi ürünler için de geçerli olabilecek. Herhangi bir vade farkı olmadan 12 aylık ödeme sistemi sunulacağına dikkat çeliliyor. Tüm iPad ve Mac modelleri için geçerli olmakla birlikte Apple Pencil, iPad klavyeleri ve Mac XDR Display monitör gibi ürünlerde de 12 aylık bir taksit imkanı sunulacak.

apple card taksit

Bunların dışında HomePod ve Apple TV almak isteyen kullanıcılar için Apple Card taksit tutarı ise 6 ay ile sınırlandırılmış durumda. Söz konusu bu taksit seçeneklerinin, Apple Wallet uygulaması üzerinden gerçekleştirilebileceği de açıklamalar arasındaki dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Apple, Google’ın yapamadığını yapacak!

Apple, Google’ın yapamadığını yapacak!

Apple, yıllar sonra Goolge’ın yapamadığını başarabilecek gibi görünüyor. İşte beklenen Apple Glass özellikleri ve bilinmesi gerekenler!

Hatırlatmak gerekirse 2019 yılında Apple, iPhone modellerini Apple Card ile alacak kullanıcılara 24 ay taksit imkanı sunuyordu. Buna ek olarak yüzde 3 nakit iadesi de yapılıyordu. Şimdi de 24 ay olmasa da 12 ay seçeneği ile Apple ürünlerinin taksitli satış imkanı, doğrudan doğruya Apple’ın ödeme sistemi ile mümkün hale getirilmiş oldu.

Bu yeni seçeneklerde yüzde 3 nakit iade işleminin, iPhone satışlarındaki gibi devam edip etmeyeceği konusunda ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen günlerde bu konularda da detaylı bilgilerin gündeme geleceğini ifade etmekte fayda var.

apple cardApple Card kullanımıapple card taksitapple card taksit alışveriş

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply