AnTuTu rekoru kırıldı: En güçlü Android görüldü

0
130

Oppo’nun 2021’in ilk çeyreğinde tanıtması beklenen amiral gemisi cihazı Find X3, performans testinde görüldü. Oppo Find X3 Pro AnTuTu puanı ile rekor kırdı. Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alan cihaz, AnTuTu’ya göre en iyi Android telefon oldu.

AnTuTu rekoru kıran Oppo Find X3’ün bazı özellikleri ortaya çıktı

Akıllı telefonları; özellikle işlemcisini, grafik birimini ve belleğini değerlendirerek derecelendiren AnTuTu’da, yeni rekor kırıldı. Oppo Find X3, girdiği performans testinden 771.791 puan almayı başardı.

Oppo Find X3 AnTuTu puanı öncesinde, bazı teknik özellikleri de ortaya çıktı. Qualcomm’un yeni üst segment işlemcisi Snapdragon 888‘den gücünü alan telefon, 12 GB RAM kapasitesiyle piyasaya çıkacak. Telefonun depolama alanı için henüz bir bilgi bulunmuyor.

Oppo Find X3 AnTuTu puanı

Telefonun ekran özelliklerinin ise; QHD+ çözünürlüğünde, 120 Hz yenileme hızında ve 6.7 inç büyüklüğünde olması bekleniyor.

AnTuTu rekoru kıran Find X3’ün kamerası için de birtakım detaylar sızdırıldı. Oppo amiral gemisinin ana kamerası için 50 Megapiksel çözünürlüğündeki Sony IMX733 sensörünün  kullanılacağı öne sürüldü.

Find X2 Pro, çıktığı dönemde AnTuTu’nun zirvesindeydi

Oppo’nun amiral gemisi cihazları performans tarafında sentetik testlerden başarılı sonuçlar alıyor. Oppo Find X serisinin piyasadaki güncel versiyonu da çıkış yaptığı dönemde AnTuTu’dan 633.724 skorunu almayı başarmıştı. Aynı dönemde AnTuTu’da ikinci sıradaki telefon Xiaomi Mi 10 Pro‘nun puanı ise 610.627 olmuştu.

AnTuTuen iyi androidOppo Find X3Oppo Find X3 AnTuTu puanı

Kaynak :shiftdelete

Leave a reply