Android telefonlar için bir dönemin sonu!

0
222

Google, Ekim ayında ağır ağır kapatmaya başladığı Play Music hizmetine resmen nihayet verdi. bütün cihazlarda resmi olarak kullanılamaz vaziyete gelen hizmet ise başka tek müzik platformunun çatısı altında varlığına ayni ritimde devam edecek.

Google Play Music Aralık ayıyla resmen kapanmış oldu

Google, Ağustos ayında uygulamayı ağır ağır kapatacağını duyurmuştu. Eylül ayıyla birlikte de servisin durdurulma zamani Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da başlatılmıştı. Ekim ayında abone alımı ve uygulama içi satın alımı durdurulan servis, Bir gün evvel itibariyle resmi olarak kapılarını kapatmış oldu. Bundan ardindan varlığına YouTube Music çatısı altında ayni ritimde devam edecek var olan uygulama, oynatma listelerinizi, satın aldıklarınızı ve beğenilerinizi ay sonuna civarindan YouTube Müzik’e aktarmaya destur verecek. ama Google Play Müzik kitaplığı tertemiz yılla birlikte Tamamiyle yok olacak.

google-play-music-resmen-kapandi-iste-yeni-adres

Kullanıcılar uygulamanın sayfasına gittiklerinde ” Google Play Müzik artık kullanılmıyor. Oynatma listeleri ile yüklemeler de dahil olmak üzere hesabınızı ve kitaplığınızı sınırlı tek vakit amaciyla aktarabilirsiniz” iletisi ile karşılaşıyorlar. Kullanıcılar dilerlerse YouTube Music’e aktar seçeneği ile müziklerini aktarabilecek. Ayrı olarak dilerlerse müzik kitaplığını indirme, öneri geçmişini silme ve müzik kitaplığını silme benzeri seçeneklerle uygulamaya değin değişik kararlar alabilecek.

Uygulamanın tarihe karışması süreciyse Mayıs ayında başlamış, kullanıcılarının yüklenen içeriği, oynatma listelerini tertemiz tek aktarım aracı aracılığıyla YouTube Music’e geçiş yapmasına destur verilmişti. 

Spotify’ın takriben 130 milyon abonesine karşın 20 milyon ücretli aboneye sahip var olan YouTube Music, İskandinav merkezli firmanın en yakın rakibi olarak gözüküyor. özellikle Youtube ve Google ile entegrasyonu olmasından dolayı öne çıkan uygulama, kullanıcıların neler izlemek istediğini anne uygulamasında yaptığı benzeri belirliyor.

googlegoogle play musicmüzik uygulamasıplay musicYouTubeYoutube music

Leave a reply