Android kullanıcılarını üzecek değişim! Kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliği kalkıyor

0
177

Uzun vakittir heyecanla beklenen Google‘ın tertemiz işletim sistemi Android 11’in detayları alana çıkmaya başladı. Bir hayli tertemiz özelliğin geleceği sürümde kullanıcıların en çok kullandığı özelliklerden var olan kaydırarak ekran görüntüsü olma özelliği final sürümünde yer almayacak.

MÜHENDİS AÇIKLADI

Android 11’i geliştiren mühendislik takımında bulunan Dan Sandler, Reddit üzerinden yaptığı tek paylaşımla birlikte, Android 11’in beta sürümlerinde bulunan ekran kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliğinin Android 11 final sürümünde olmayacağını açıkladı.

YENİ ÖZELLİKLER GELİYOR

Android 11 Beta sürümü, ABD’de yaşanan olaylar hasebiyle ertelenmişti. 10 Haziran’da Google Blog’da yayınlanan paylaşımla birlikte Android 11 Beta sürümü yayınlandı. tertemiz işletim sisteminde öne çıkan özelliklerden bazıları; yenilenmiş bildirim çubuğu, tertemiz tek güç menüsü ve Bir hayli minik tertemiz ayar eklendi.

Android 11 Beta ile gelen tek başka tertemiz kalite ise Bubbles oldu. Bu özellik, uygulamalarda işlerinizi hallederken, mesajlaşma uygulamaları arasında geçiş yapmadan cevap vermeye imkan sağlıyor.

AKILLI CİHAZLAR denetim EDİLECEK

Tüm bunların yanı sıra, Android 11 Beta yüklü telefonların güç düğmesine uzunca süre basılı tutulduğunda, telefon ile akıllı cihazların denetim edilmesi sağlanıyor. tek tuşla hızlı erişim sağlayan tertemiz arayüz, akıllı cihazlar arasında dahada basit tek şekilde geçiş yapmayı mümkün kılıyor. Aynı zamanda, ses ve video içeriklerinin oynatıldığı cihazlar arasında (TV, hoparlör vb.) da kolaylık sağlanacak.

GÜVENLİK ile alakalı YENİ GELİŞMELER

Android 11 Beta, güvenlik ile alakalı da tertemiz gelişmelerle karşımıza çıktı. Artık güvenlik müsaadenini verdiğiniz tek uygulamayı uzunca süre kullanmadığınız zaman, ayarlarınız sıfırlanıyor ve tekrar açtığınız vakit tekrar onay saglamak zorunda kalıyorsunuz.

Leave a reply