AMD RX 6000 ailesinin detayları ortaya çıktı!

0
144

İşlemci ve ekran kartı üreticisi var olan AMD, işlemci pazarında yükselişe geçse de ekran kartı piyasasında NVIDIA‘nın gerisinde kaldı. uzunca vakittir ekran karı tarafında hatri sayilir büyüklükte tek sıçrayış yakalayamayan şirket, RX 6000 serisi ile tekrar oyuna dahil olmayı planlıyor. AMD RX 6000 ekran kartlarının detayları belli olmaya başladı.

AMD RX 6000 detayları belli olmaya başladı!

Ortaya çıkan raporlara göre AMD RX 6900 XT olması beklenen Navi 21 mimarili ekran kartında 16 GB hafıza olacak. Bu ekran kartının tek asagi modeli olması beklenen Navi 22 grafik biriminde ise 12 GB hafıza yer alacak. Şu anne civarindan AMD’nin tertemiz ekran kartları ile alakalı çok fazla bilgi bulunmasa da, ağır ağır alana çıkmaya başladı. Zati AMD’nin tertemiz kuşak ekran kartlarının tanıtımına derhal hemen tek ay kaldı.

amd rx 6000

Şirke tarafından açıklananlara göre 28 Ekim 2020 tarihinde AMD’nin tertemiz grafik birimi ailesi gerçekleştirilecek tek etkinlikle birlikte tanıtılacak.

Yeni ekran kartları ile alakalı siz ne düşünüyorsunuz? AMD bu sene NVIDIA’yı yakalayabilecek mi? Fikilerinizi açıklar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

amd rx 6000donanımekran kartıoyunrx 6900 xtteknoloji

Leave a reply